REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20192019 m. Sausio 14 d. 09:24

Po itin sunkios dienos B. Vanagas pakilo į „Top-10“

Akmenė

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


67747

Beveik antra valanda nakties - tiek kantrybės iš savo sirgalių šįkart pareikalavo „General FInancing team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas. Jau pirmoje dienos pusėje Dakaro ralio šeštajame etape buvo aišku, kad geras rezultatas liko milžiniškame kopų masyve, tačiau tai nebuvo vienintelis laiko ir jėgų pareikalavęs iššūkis.

„Šiandien mes grįžtame turėdami keturias istorijas, - pradėjo B. Vanagas. - Pirmoji prasidėjo dar prieš greičio ruožą. Kolega Ginelis de Villiersas pasidalino, kad šiandien bus labai sunki diena ir kad mūsų laukiantis kopų masyvas yra sudėtingiausias, kokį jam yra tekę įveikti. Aš gūžtelėjau pečiais ir pasakiau jam, kad įveiksim. Viskas nebuvo taip paprasta. Važiuodami įkritome į duobę. Sienos iš visų pusių ir dar numontavome padangą. Pirma teko atsikasti ratus, pasikeisti padangą ir tada jau bandyti ropštis lauk, tačiau tai buvo labai sudėtinga. Galiausiai mus iš ten ištraukė sunkvežimis“.

Šis sustojimas ekipažui kainavo daugiau nei valandą laiko ir privertė sunerimti dėl ištikusių didelių problemų, tačiau kuriam laikui paminėtas kopų masyvas virto tikru technikos kapinynu - rikiuotės priekyje finišavę dalyviai pasakojo, kad problemų turėjo daugelis ir visi sutartinai džiaugėsi, jog iš ten anksčiau ar vėliau ištrūko.

„Antra istorija - perlipdami kopos viršų, nepamatėme jos aštrumo ir stipriai atsitrenkę į žemę nusukome pusašį. Kol keitėmės pusašį, praradom dar laiko, - tęsė pilotas. - Trečioji istorija - buvome sustabdyti teisėjų, kurie mums neleido įvažiuoti į kanjoną, nes jame buvo avarija ir kelias buvo užtvertas - nepravažiuojamas. Prastovėjome gal pusvalandį, geroji dalis yra ta, kad vėliau ta prastova mums bus kompensuota“.

Kad nuotykių ir istorijų nepritrūktų, „General FInancing team Pitlane“ ekipažas užtikrino paprastai - ketvirta dienos problema virto nusileidimas nuo milžiniškos kopos, nepasiekus jos viršūnėje buvusio įskaitinio taško. Kopos mastą B. Vanagas palygino su Vilniaus televizijos bokštu - kiek mažiau pusės jo dydžio. Lenktynininkas nepamena, kada teko taip ekstremaliai šturmuoti smėlio stichiją, tačiau bandymas buvo sėkmingas. Kiti finiše kalbinti ekipažai taip pat minėjo šią kopą kaip visos dienos ryškiausią akimirką. Tik supratę, ką turės atlikti, dalyviai suprasdavo, kad jau pasirinko netinkamą kursą, kuris veda žemyn, be galimybių grįžti atgal - tikras „daktariškas“ išbandymas.

„General Financing team Pitlane“ ekipažas finišavo 23-iojoje vietoje, beveik dvi su puse valandos atsilikę nuo etapą laimėjusio prancūzo Sebastiano Loebo. Bendrojoje įskaitoje B. Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio ekipažas rikiuojasi dešimtas.

Pirmadienį laukia dar viena ilga diena ir 323 km kovos dėl išlikimo tiek sunkiausiose pasaulio varžybose, tiek ir lyderių tarpe. Artimiausias persekiotojas - praėjusių metų nugalėtojas ispanas Carlosas Sainzas - šiuo metu atsilieka 13 min., tuo tarpu šansas kilti į devintąją vietą yra beveik valandos atstumu, tad šaltas protas kovojant dėl esamos pozicijos išsaugojimo bus raktas į sėkmę.

Tiesa, dėl gana nesėkmingos dienos nei B. Vanagas nei šturmanas labai nesisielojo. Po finišo jie skubėjo atgal į bivaką, kur laukė „Toyota Gazoo Racing Hilux“ remontas ir per ilgą dieną išsvajotas dušas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA