REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 23 d. 19:53

Po galimo nepotizmo skandalo, V. Jurgutis liks viceministro poste iki balandžio 21-osios

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


262542

Viešojoje erdvėje nuskambėjus skandalui dėl Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės artimos draugės Agnės Belickaitės įsidarbinimo „Lietuvos geležinkelių“ grupėje (LTG), specialistės vyras, ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis paskelbė pasitraukiantis iš posto. A. Armonaitei patvirtinus jo prašymą, „laisvietis“ liks pareigose iki balandžio 21 d.

„Su Aušrine sutarėme, kad mano profesinis etapas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje baigsis. Baigsis nuo balandžio 21 dienos, iki tol turiu užduotį užtikrinti sklandų tęstinumą, stabilumą ir darbų perdavimą“, – savo „Facebook“ paskyroje ketvirtadienio vakarą rašė V. Jurgutis.

Viceministras dėkojo kolegei A. Armonaitei „už suteiktą galimybę, pasitikėjimą ir nuoširdų bendrą komandinį darbą“. Vertindamas padarytus darbus, jis dėkojo ir verslo bendruomenės, valstybės tarnybos atstovams.

Kalbėdamas apie ateities planus, V. Jurgutis nurodė norįs grįžti į privatų sektorių.

„Kas toliau? Norėčiau grįžti į privatų sektorių. Įgavęs dar daugiau patirties, užsigrūdinęs ir pasiruošęs naujiems iššūkiams. Tikiuosi, kad darbo rinka pasiūlys įdomių galimybių ir labai jų lauksiu“, – rašė jis.

ELTA primena, kad klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona įsidarbino „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės A. Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Pati A. Belickaitė neneigia savo ryšio su Laisvės partija, tačiau jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Ji tvirtina, kad dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodo gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

Visgi, šalies vadovas G. Nausėda paragino ekonomikos ir inovacijų ministrę apsvarstyti galimybę pasitraukti iš posto. Situaciją jis pavadino „apgailėtinu žemos politinės kultūros pavyzdžiu“.

Visgi, A. Armonaitė nurodė apsvarsčiusi prezidento žodžius, tačiau tvirtina nematanti „dalykinių argumentų, kodėl turėtų trauktis“.

Tuo metu trečiadienio vakarą A. Belickaitės vyras, ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Jurgutis nurodė pasitraukiantis iš ministerijos vadovybės. Netrukus apie sprendimą palikti LTG paskelbė ir A. Belickaitė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA