REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Sausio 23 d. 13:32

Po elektroninio balsavimo paaiškės, kas laikinai vadovaus Socialdemokratų partijai

Lietuva

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


162725

Socialdemokratų partijos pirmininkui Gintautui Paluckui pateikus atsistatydinimo pareiškimą, partijos taryba pirmadienį apsispręs, kas laikinai eis partijos pirmininko pareigas.

Laikinai vadovauti partijai siūloma Europos Parlamento narei, Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojai Vilijai Blinkevičiūtei.

„Kreiptasi į tarybą ir jos nariai balsuodami elektroniniu būdu iki pirmadienio vidurdienio apsispręs, ar pritaria V. Blinkevičiūtės kandidatūrai“, – sako LSDP atsakingasis sekretorius Justas Pankauskas.

Artimiausiu metu LSDP nariai rinks naują pirmininką. Tiesioginių LSDP pirmininko rinkimų pirmasis turas vyks balandžio 22-25 dienomis, primenama LSDP pranešime.

LSDP pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai.

ELTA primena, kad po nesėkmingai LSDP susiklosčiusių Seimo rinkimų G. Paluckas iš partijos senbuvių susilaukė daug kritikos ir raginimų trauktis iš pareigų. Apie tolesnę G. Palucko lyderystę diskutuota trečiadienį vykusiame LSDP tarybos nuotoliniame posėdyje. Galiausiai penktadienį G. Paluckas pranešė, kad traukiasi iš užimamų pareigų. Ketvirtadienį ELTA skelbė, kad Juozas Olekas ketina dalyvauti LSDP pirmininko rinkimuose. J. Oleko teigimu, pretenduoti į partijos pirmininkus jį ragina keli LSDP skyriai, o jis, savo ruožtu, esą matydamas G. Palucko taip ir nesutelktą socialdemokratų bendruomenę, sutikęs tą daryti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA