REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Rugpjūčio 14 d. 08:57

Po dvejų metų pertraukos festivalis vėl suvienijo dvi kaimynines šalis

Mažeikiai

Etaplius.ltŠaltinis: Mažeikių rajono savivaldybės inf.


275377

Rugpjūčio 12 d. Ežerę atgaivino septintasis Pasienio festivalis – čia vyko tradiciniu tapęs bėgimas iš Lietuvos į Latviją, virvės traukimo varžybos, mugė, koncertavo profesionalūs atlikėjai.

Trasą, kuri driekiasi nuo tilto per Vaidmino upelį Buknaičiuose iki finišo Ežerės miestelio sporto, sudaro puspenkto kilometro. Šiemet į startą stojo 56 dalyviai: 32 iš Lietuvos, 24 – Latvijos. Jauniausiajam bėgikui – 9-eri, vyriausiajam – 65-eri.

Bėgimo entuziastus sveikino, dėkojo už dalyvavimą, apdovanojimus nugalėtojams ir prizininkams įteikė Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, festivalio organizatorė Saldus savivaldybės tarybos narė Inga Dobuma.

Daug aistrų sukėlė virvės traukimo varžybos. Savo meistriškumą demonstravo Latvijos virvės traukimo profesionalų komanda. Jėgas išbandė ir šventės dalyviai. Žiūrovai iš Lietuvos susirungė su profesionalais. Pirmojoje rungtyje lietuviai įveikė varžovus, kitose dvejose nugalėjo latviai.

Festivalio dalyvius sveikino ir Saldus rajono meras Maris Zusts – pasidžiaugė, kad išsaugojama bei puoselėjama tradicija kartą per metus susitikti ir švęsti kartu.

Savo balsais visus užbūrė Mažeikių kultūros centro Dainos studijos solistės Eva Stonkutė, Austėja Dobrovolskytė, Frėja Gineitytė (vadovas Antanas Dargis).

Vakarą vainikavo profesionalių Latvijos ir Lietuvos muzikos atlikėjų – legendinio latvių kvarteto „Eolika“, „Dj Gustavito“ ir vieno garsiausių Lietuvos atlikėjų „Daddy Was A Milkman“ – koncertas.

Pirmasis Pasienio festivalis vyko 2015-aisiais.


Foto galerija:




REDAKCIJA REKOMENDUOJA