REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 17 d. 13:23

Po dujotiekio sprogimo – padėkos Pasvalio rajono savivaldybei

Pasvalys

Soc. tinklų nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


256702

Penktadienį vakare Pasvalio rajono ir Lietuvos gyventojus sukrėtė neeilinis įvykis – sprogo dujotiekio vamzdis. Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas savo socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad savivaldybė sulaukė pagyrimų iš Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ už puikiai suvaldytą situaciją.

„Vakar Pasvalio rajono savivaldybė sulaukė padėkos iš AB „Amber Grid“ vadovybės už pagalbą magistralinio dujotiekio avarijos metu.
Noriu padėkoti savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo komisijai už savalaikį gyventojų informavimą ir kilusių problemų sprendimą.
Mes niekada negalime žinoti, kas mūsų laukia ateityje, tačiau nenumatytiems iššūkiams turime būti pasirengę“, – savo socialiniame tinkle rašė Pasvalio rajono meras.
Etaplius.lt primena, kad Panevėžio policija apie 17 val. gavo pranešimą, kad Pasvalio Vienkiemių kaime, Joniškėlio gatvėje, sprogo dujotiekio vamzdis, jis dega atvira liepsna, siekiančia apie 50 metrų aukštį.
Kaip nurodė Panevėžio policijos atstovė Odeta Jukniūtė, sprogo magistralinis dujotiekis. Dėl šios priežasties ties Valakėlių kaimu buvo uždaryta kelio Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys atkarpa, eismas nukreipiamas žvyrkeliu.
Per įvykį žmonės nenukentėjo, tačiau kelioms valandoms buvo evakuota apie 80 vietos Valakėlių kaimo gyventojų.
Užsukus sklendes, tarp kurių, Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ teigimu, yra 18 kilometrų atstumas, dujos dar liepsnojo apie keturias valandas, kol galutinai išdegė.
Dujų perdavimo sistemą šioje vietoje sudaro du lygiagrečiai į Latvijos pusę einantys dujotiekiai, įrengti 1-1,5 metro gylyje po žeme.
Incidentas vyko viename jų, kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Juo dujų tiekimas pačiam Pasvalio miestui, rajonui ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams buvo atstatytas dar penktadienį, atkurtas ir dujų tiekimas į Latviją.
Šis dujotiekis buvo nutiestas prieš 45 metus – 1978 metais.


Foto galerija:

Soc. tinklų nuotr.
Soc. tinklų nuotr.
Soc. tinklų nuotr.
BNS/Ftotobankas nuotr.
Soc. tinklų nuotr.
Soc. tinklų nuotr.
Soc. tinklų nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA