REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Vasario 14 d. 16:44

Plungėje – šimtus jaunuolių sukvietusios karjeros dienos renginys

Plungė

Etaplius.ltŠaltinis: Plungės rajono savivaldybės inf.


292069

Plungėje, kunigaikščių Oginskių žirgyno salėje, šurmuliavo šimtai jaunuolių, kuriuos, pasibaigus pirmajam šių mokslo metų semestrui, sukvietė pirmąkart Plungėje surengta regioninė karjeros diena „Profesijos kodas – Žemaitija 2024“, kurią inicijavo Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centro ugdymo karjerai specialistų metodinis būrelis, Plungės pramonininkų sąjunga ir Plungės rajono savivaldybė.

„Džiugu, kad mūsų karjeros specialistai sugalvojo tokį renginį, į kurį pakvietė aukštąsias mokyklas, pramonės įmones ir gausų būrį moksleivių, kuriems suteikta galimybė tiek daug sužinoti ir pažinti. Puiku, kad jūsų tiek daug, tikiu, kad diena bus įdomi ir jūs ją produktyviai išnaudosite“, – kreipdamasis į jaunuolius sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Renginio dalyvius pasveikino ir puikia iniciatyva pasidžiaugė ta proga į Plungę atvykusi švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Justinas Šimkus, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.

Kaip sakė viena pagrindinių šio renginio organizatorių Plungės ugdymo karjerai specialistų metodinio būrelio vadovė Daiva Gramalienė, karjeros dienos tikslas – jaunimui sudaryti sąlygas susipažinti su universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis, su regiono pramonės įmonėmis, tai renginys apie savęs ir karjeros pažinimą.

Dalyvių skaičius įspūdingas – 1 300. Karjeros dienoje dalyvavo 10 šalies universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, 7 pramonės įmonės, Užimtumo tarnybos specialistai, Nacionalinio kraujo centro atstovai, Valstybės sienos apsaugos pakrančių rinktinė, startuolių kompanijas įkūrę plungiškiai, idėjomis ir gyvenimo patirtimi norintys pasidalinti sėkmingi verslininkai, Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, bendradarbystės centras „Spiečius“ ir kt.

Moksleiviams buvo parengta keliolika pranešimų, jie turėjo galimybę akis į akį pabendrauti su profesoriais, docentais, mokslų daktarais, su skirtinguose universitetuose besimokančiais plungiškiais studentais, karjeros specialistais, paklausyti tarptautiniu mastu žinomos „Digiklasės“ bendraįkūrėjo plungiškio Eimanto Bekėžos istorijos, kitų sėkmingai dirbančių verslininkų pasakojimų.

Įvairios veiklos ir užsiėmimai vyko ne tik žirgyno salėje, bet ir viešojoje bibliotekoje, aktyvaus poilsio ir pramogų zonoje. Kalbėta ne tik apie studijas, karjeros galimybes, ateitį, bet ir apie finansus, klimato kaitą, žaliąją energetiką, savanorystę ir kitomis šiandien aktualiomis temomis. Tikėtina, kad po šio renginio žinančiųjų, ką veiks ateityje, – kur kas daugiau.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA