Sportas2024 m. Vasario 28 d. 11:41

Plaukimo čempionate – Šiaulių jaunimo pergalės

Medalininkų būrys (iš kairės): G. Tručinskaitė, E. Pociūtė, M. Grigaliūnaitė, U. Šiautkulytė, P. Geriksonaitė, R. Pleikys, E. Dagys. („Delfino“ archyvo nuotr.)

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.LT

293350

Šiaulių „Delfino“ plaukikai iš tris dienas Klaipėdoje vykusio šalies jaunimo plaukimo čempionato grįžo su medaliais ir pagerintu rekordu.

18 m. ir jaunesnių vaikinų grupėje du bronzos medalius laimėjo nugara plaukę Erikas Dagys (200 m; 2 min 12,65 sek.; 16 dalyvių) ir Rokas Pleikys (50 m; 27,86 sek., 20 dal.)

18 m. ir jaunesnių merginų grupėje geriausiai sekėsi Emilijai Pociūtei. Ji tapo 100 m ir 50 m plaukimo nugara rungčių čempione. Maža to, penkiolikmetei, aplenkus 15 varžovių, pavyko 0,01 sek. pagerinti šalies merginų iki 17 metų 100 m plaukimo nugara rungties rekordą, kuris iki tol priklausė jos komandos draugei Patricijai Geriksonaitei (1 min. 2,83 sek.). Trumpesnę distanciją Emilija įveikė, pagerindama asmeninį rezultatą (29,27 sek.) ir nurungdama 19 priešininkių.

200 m tuo pačiu stiliumi sportininkė įveikė per 2 min 20,56 sek. ir užnugaryje paliko 22 varžoves bei tapo šios rungties vicečempione, nugalėtojos titulą užleisdama P. Geriksonaitei (2 min 18,38 sek.). Pasiekti rezultatai ir surinkti trijų plaukimo rungčių „World Aquatics“ taškai leido E. Pociūtei užimti antrą vietą tarp geriausių čempionato plaukikių.

Patricija Geriksonaitė prie jau minėto iškovoto aukso medalio varžybose pridėjo sidabro apdovanojimą po 100 m plaukimo nugara rungties (1 min 2,98 sek.; 16 dal.). Trečios vietos laimėtoja ji tapo 200 m nuplaukusi laisvu stiliumi (2 min 6,85 sek., 43 dal.)

Triskart čempionės titulu džiaugėsi Guoda Tručinskaitė. Ji kompleksiniu būdu 200 m nuplaukė per 2 min 22,86 sek. (32 dal.), 400 m – per 5 min 4,14 sek. (9 dal.), o 50 m peteliške – per 28,19 sek. (23 dal.)

Du medalius iškovojo Ugnė Šiautkulytė plaukimo laisvu stiliumi rungtyse: 1 500 m nuplaukė per 18 min 16,15 sek. ir laimėjo sidabrą, o 800 m – per 9 min 39,76 sek. ir pelnė bronzą. Abiejose rungtyse dėl apdovanojimų varžėsi po 11 dalyvių.

„Delfino“ komanda estafetės 4X100 kompleksu rungtyje tapo čempionėmis. Merginos (E. Pociūtė, Miglė Grigaliūnaitė, G. Tručinskaitė, P. Geriksonaitė) pademonstravo 4 min 22,52 sek. rezultatą ir aplenkė aštuonias komandas iš kitų šalies miestų.

Estafetės 4X100 laisvu stiliumi rungtyje šiaulietės (E. Pociūtė, G. Tručinskaitė, P. Geriksonaitė, Raminta Janušaitė) užėmė trečią vietą (3 min 59,01 sek.). Rungtyje dalyvavo aštuonios komandos.

Apdovanojimus pelniusius sportininkus čempionatui paruošė „Delfino“ plaukimo trenerė Dovilė Pocienė.

Estafetės rungties trečios vietos prizininkės (iš kairės): R. Janušaitė, G. Tručinskaitė, E. Pociūtė, P. Geriksonaitė.