REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 25 d. 08:59

Platelių parapija atšventė 500 metų jubiliejų

Plungė

Etaplius.LTŠaltinis: Plungės rajono savivaldybė


268217

500 metų! Tokią sukaktį sekmadienį minėjo Platelių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapija — 1523 metų gegužės 15 dieną ji pirmąkart paminėta rašytiniuose šaltiniuose.

Iškilmės pradėtos paskaita, kurią skaitė istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Vacys Vaivada. „Gali būti, kad Plateliuose bažnyčia veikė dar XV amžiuje, bet tai tik prielaidos. O mums, istorikams, reikia faktų ir dokumentų“, — sakė Vacys Vaivada. Beje, šią sukaktį liudijančio dokumento kopija buvo eksponuojama bažnyčioje.

Antroji renginio dalis — liturginė: vyko Šeštinių ir proginės 500 metų sukakčiai dedikuotos šv. Mišios, kurias aukojo JE Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, Plungės dekanas Vytautas Gedvainis, Platelių parapijos klebonas Klemensas Jaraminas ir kiti kunigai.

Platelių parapiją sveikindamas garbingo jubiliejaus proga Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi: „Esate puiki ir daug gero nuveikti galinti komanda: parapija, seniūnija, mokykla, meno mokykla, bendruomenė, Žemaitijos nacionalinis parkas. Džiaugiuosi jūsų bendryste. Ir toliau ją puoselėkite. Džiaugiuosi ir šios parapijos klebonu Klemensu Jaraminu, kurio gebėjimas dalytis Švento Rašto išmintimi, tikėjimo tiesomis gali įtraukti ir netikintį žmogų.“

Parapiją sveikino ir Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Varkalys, Laima Nagienė, Platelių seniūnas Robertas Šimkus. Ypatingos klebono padėkos sulaukė plateliškis Stanislovas Vyšniauskas — būtent jis prieš metus priminė, kad 2023-ieji — jubiliejiniai.

Na, ir trečioji dalis — agapė: visų susirinkusiųjų laukė plovas, medžiotojų šiurpa, koncertas ir prasmingas pasibendravimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA