REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2024 m. Sausio 11 d. 14:38

Planuojama remontuoti tiltą per Pyvesą bei šalia esančią 10 kilometrų kelio atkarpą

Biržai

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


288838

Šių metų pirmoje pusėje planuojama pradėti tilto per Pyvesą bei šalia esančios beveik 12 kilometrų ilgio kelio Paliūniškis–Vabalninkas atkarpos remonto darbus, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Projekto metu numatyta suremontuoti kelio Paliūniškis–Vabalninkas atkarpą nuo 9 iki 20 kilometro. Pasak LAKD, atkarpos važiuojamoji dalis bus rekonstruota ir išplatinta, o po darbų kelią sudarys dvi eismo juostos skirtingomis kryptimis su kraštinėmis saugos juostomis.

Taip pat šioje atkarpoje planuojama įrengti 1,5 metro pločio kelkraščius. Vykdant projektą bus sutvarkytos ir kelio nuovažos bei sankryžos, autobusų sustojimo aikštelės su keleivių laukimo paviljonu, vandens pralaidos, melioracijos tinklai.

Numatyta atnaujinti ir šiame kelio ruože esantį tiltą per Pyvesos upę. Remonto metu bus pakeista tilto danga, deformaciniai pjūviai, turėklai, įrengtos vandens surinkimo ir nuleidimo sistemos bei suremontuotos laikančiosios tilto konstrukcijos, rašoma išplatintame pranešime.

LAKD teigimu, šiuo metu yra paskelbtas darbų įgyvendinimo konkursas.

Kelias Palūniškis–Vabalnininkas yra įtrauktas į LAKD sudarytą reikalingų remontuoti krašto kelių sąrašą.

LAKD primena, kad praėjusiais metais sutvarkė 380 kilometrų kelių, o tai yra beveik 42 proc. daugiau nei 2022-aisiais. Taip pat pernai Lietuvoje buvo užbaigti 18 tiltų ar viadukų remonto darbai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA