REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kvadratas2023 m. Rugpjūčio 25 d. 08:12

Plakatai naujai atgimė V. Dambrausko parodoje

Šiauliai

R. Parafinavičiaus nuotr.

Šiau­lių kultūros centro in­for­ma­ci­jaŠaltinis: Etaplius.LT


276266

Liepos 28 d. Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastate atidaryta šiauliečio dizainerio Vilmanto Dambrausko jubiliejinė paroda ir pristatytas albumas „Mano miesto plakatai“. Jubiliejinė paroda veiks iki spalio 1 d., ekspoziciją išvysti galima antradieniais–sekmadieniais nuo 12 iki 22 val.

Šiais metais menininkas su šiauliečiais ir miesto svečiais dalijasi prisiminimais apie mieste daugiau nei tris dešimtmečius vykusius renginius, kuriems kūrė įvairiausius plakatus. Skirtingą renginį ir laiką įprasminę vaizdiniai parodos lankytojams primins ne tik aktyvų kultūrinį šiauliečių gyvenimą, bet ir sugrąžins į vykusių švenčių akimirkas.

V. Dambrauskas savo darbais Šiaulius garsina ne vieną dešimtį metų. Dizaineris per savo karjerą yra sukūręs nesuskaičiuojamą kiekį logotipų, plakatų ir kitų spaudinių, kurie tapo neatsiejama įmonės, renginio ar šventės dalimi. Nors menininkas, kaip kūrėjas, nevengia eksperimentuoti, visuose jo darbuose jaučiama pusiausvyra ir harmonija, kuri tinkamai įsilieja ir išpildo kiekvieno užsakovo norus.

„Ačiū, kad atėjote. Ačiū, kad jūsų tiek daug“, – parodos atidaryme džiaugėsi Šiaulių kultūros centre dizaineriu dirbantis Vilmantas ir pridūrė, kad jam didžiausios vertybės – šeima ir galimybė kurti.

Jubiliejinėje parodoje „Mano miesto plakatai“ eksponuojama nuo 1989 m. iki šių dienų Šiauliuose vykusių kultūrinių renginių plakatų dalis, kuriuos sukūrė V. Dambrauskas. Kiekvieną vizualizaciją menininkas kūrė savaip interpretuodamas, turėdamas savo matymo rakursą ir įsivaizduojamą būsimos šventės auditoriją. V. Dambrausko sukurti darbai tapo ateities pranašais dar neįvykusiems renginiams, o šiandien, plakatus matydami naujomis akimis, galime juos drąsiai pavadinti kultūriniu palikimu.

Liepos 28-ąją Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastate buvo galima išvysti ne tik V. Dambrausko eksponuojamų plakatų, bet ir dalyvauti naujausio dizainerio albumo „Mano miesto plakatai“ pristatyme. Knygoje galima atrasti dizainerio daugiau nei tris dešimtmečius įvairioms įstaigoms ar įmonėms kurtų plakatų. Leidinyje prisiminimais, įžvalgomis apie darbo ypatumus ir geriausio dizaino paieškas kartu su šiauliečiu dizaineriu, fotografu, dailininku V. Dambrausku dalijasi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, istorikė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė, „Antrosios reklamos ateljė“ vadovas Arvydas Urbonavičius ir Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA