REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Kovo 27 d. 14:20

Pirmosios kregždės: į Europos Parlamentą pirmą kartą pretenduoja du rokiškėnai (papildyta)

Panevėžys

Gintaras Girštautas (kairėje) ir Robertas Baltrūnas.

Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt


77513

Rajono politinėje padangėje – iššūkis. Pirmą kartą į Europos Parlamentą (EP) bandys patekti du rokiškėnai. Laimę ES parlamento rinkimuose tikisi pagauti Gintaras Girštautas, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Rokiškio skyriaus pirmininkas ir Robertas Baltrūnas, partijos "Tvarka ir teisingumas" Rokiškio skyriaus pirmininkas. Abu jie - rajono tarybos nariai, išrinkti į rajono tarybą ir balandyje prasidėsiančioje naujojoje kadencijoje.

„Mūsų partijos sąraše į EP – 21 pretendentas, aš – 11-oje pozicijoje. Man šis skaičius laimingas. Manau, kiekvienas aktyvus politikas turėtų siekti aukštesnės karjeros, ne tik rajono, šalies lygmeniu. Dabar turiu surinkti 1 tūkst. rinkėjų parašų. Galvoju, kad pavyks“, – perspektyvą kelti sparnus į Briuselį trumpai pakomentavo G. Girštautas.

Į EP kandidatuoja ir Robertas Baltrūnas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Rokiškio skyriaus vadovas. Jis yra 9 – oje sąrašo pozicijoje. „Panevėžio apskrityje msų partija iškėlė du kandidatus: mane ir kolegą iš Pasvalio. Jau esame surinkę reikalingus gyventojų palaikymo parašus. Jis – 18 – oje pozicijoje“, – sakė EP mandato siekiantis R.Baltrūnas.

Dalyvauti EP rinkimuose pasiryžęs ir dar vienas su Rokiškiu susijęs politikas. Tai – kupiškėnas Seimo narys Jonas Jarutis. Jis į šios kadencijos Seimą kandidatavo Sėlos vienmandatėje rinkimų apylinkėje, bet pralaimėjo, o į Seimą pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu.

Praėjusį penktadienį baigėsi kandidatų į EP pareiškinių dokumentų priėmimas Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK). Dokumentus pateikė 19 kandidatų sąrašų – 13 partijų ir 6 visuomeniniai komitetai.

EP rinkimuose planuoja dalyvauti ne tik didžiausios šalies partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (sąrašo lyderis Liudas Mažylis), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (Bronis Ropė), Socialdemokratų partija (Vilija Blinkevičiūtė), Darbo partija (Viktoras Uspaskichas), Liberalų sąjūdis (Petras Auštrevičius), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (Valdemaras Tomaševskis), „Tvarkos ir teisingumo“ partija (Remigijus Žemaitaitis). Laimę į EP bandys ir mažesnės partijos: Socialdemokratų darbo partija (Gediminas Kirkilas), Laisvės sąjunga (Artūras Zuokas), taip pat Lietuvos centro partija, Žaliųjų partija ir Rusų aljansas.

Dalyvauti rinkimuose siekia ir keli visuomeniniai komitetai. Tai Rolando Pakso judėjimas, Arvydo Juozaičio „Lietuva yra čia“, Aušros Maldeikienės „Traukinys“, Petro Gražulio „Už Lietuvą, vyrai ir moterys“, Vytauto Radžvilo „Susigrąžinkime valstybę“.

Iki balandžio 11 d. pretenduojantys dalyvauti EP rinkimuose judėjimai ir partijos turi surinkti ne mažiau kaip 10 tūkst. remiančių piliečių parašų. Galutinis EP kandidatų sąrašas bus skelbiamas balandžio viduryje. EP rinkimai vyks gegužės 26 d., kartu su antruoju prezidento rinkimų turu. Visoje ES EP bus renkamas gegužės 23–26 d.

Lietuvoje bus išrinkta 11 europarlamentarų iš kiek daugiau kaip 700. Naujos penkerių metų kadencijos EP darbą pradės liepą.

vz-maza-uzsklandai.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA