REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Liepos 27 d. 09:56

Pirmosios Ekonomikos ir Inovacijų ministerijos skirtos lėšos pasiekė Šiaulių regiono ekonominį mazgą

Šiauliai

Vitalio Lebedžio nuotr.

Alaina ŠtreimikytėŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


273947

2023-ųjų m. birželio mėnesį Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija prisidėjo prie ypatingos svarbos projekto įgyvendinimo ir skyrė 4,58 mln. eurų geležinkelio infrastruktūros įrengimui Šiaulių regiono ekonominiame mazge, kurį sudaro Šiaulių pramonės parkas, Šiaulių laisvoji ekonominė zona (LEZ), Tarptautinis Šiaulių oro uostas ir Lietuvos kariuomenės valdomos teritorijos.

Visai neseniai pirmasis mokėjimas iš Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos skirtų lėšų pasiekė Šiaulių miesto savivaldybę, o ji iškart apmokėjo iki 2023 m. birželio mėn. atliktus geležinkelio vėžės infrastruktūros įrengimo darbus, kurių vertė 906,59 tūkst. eurų.

Šiaulių miesto savivaldybės vicemeras Justinas Švėgžda džiaugiasi stipriu Ekonomikos ir inovacijų ministerijos indėliu.

„Viso miesto gyventojų vardu noriu nuoširdžiai padėkoti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuri suprato šio projekto svarbą mūsų regionui bei visai Lietuvai. Kitą savaitę būtent šios ministerijos atstovai planuoja vizitą į Šiaulius, tai bus puiki proga aprodyti jau atliktus darbus, prie kurių jie taip reikšmingai prisidėjo“, – džiaugėsi vicemeras.

Šiaulių miesto savivaldybės vicemeras pažymi ir tai, kad Aušrinės Armonaitės vadovaujama ministerija prisidėjo prie šio projekto net dukart! Pirmoji parama buvo skirta dar 2022-aisiais, kuomet ministerija geležinkelio infrastruktūros įrengimui skyrė 0,8 mln. eurų.

Savivaldybė prašo 5 mln. eurų, t. y. mažiau nei 50 proc. visų reikiamų lėšų projekto užbaigimui

Projektas, kurio užbaigtumas būtų aktualus ne tik Šiaulių miesto savivaldybei, bet svarbus ir nacionaliniu lygmeniu yra sudarytas iš dviejų dalių: geležinkelio infrastuktūros ir krovos infrastruktūros įrengimo.

Šiaulių miesto savivaldybė džiaugiasi, kad vienai projekto daliai – vėžės įrengimui – jau užtenka lėšų, tačiau nerimą kelia tai, kad krovos infrastruktūros įrengimui vis dar trūksta 5 mln. eurų. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių miesto savivaldybės taryba prisidėti prie krovos infrastruktūros įrengimo ragina ir Vyriausybę.

Liepos 13-ąją įvykusiame tarybos posėdyje visuomenei buvo pristatytas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos kreipimasis į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę. Išsiųstame laiške taryba atkreipė dėmesį į tai, kad Ši LEZ ir pramoninio parko teritorija generuoja dideles pajamas valstybės biudžetui ir yra svarbi ne tik verslo bendruomenei, bet ir Lietuvos krašto apsaugos infrastruktūrai.

„Privalome susitarti arba nesuprasiu Valstybės veikimo Principų. Čia ir darbo vietos, ir regioninė politika, ir verslas (investicijos), ir aiški Seimo narių pozicija, ir bendradarbiavimas tarp Savivaldos ir Vyriausybės. Tai atmetus, būtų išmušti viešojo sektoriaus sėkmingo veikimo pagrindai. Tikiuosi sveiko proto pergalės, todėl kreipiuosi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, finansų ministrę Gintarę Skaistę ir krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską ir siūlau jiems bendradarbiauti. Vyriausybės pozicija taps aiškia ir labai svarbia žinute verslo plėtrai“, – komentavo savo kreipimąsi Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šiaulių miesto savivaldybė krovos infrastruktūros įrengimui jau skyrė 5 mln. eurų ir taip išnaudojo visus įmanomus finansavimo bei skolinimosi resursus.

Užsak. Nr. 102139REDAKCIJA REKOMENDUOJA