REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Kovo 26 d. 16:08

Pirmoji kregždė: į Europos Parlamentą pirmą kartą pretenduoja rokiškėnas

Panevėžys

Gintaras Girštautas. J. Kačerausko nuotr.

Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt


77398

Rajono politinėje padangėje – iššūkis. Pirmą kartą į Europos Parlamentą (EP) bandys patekti rokiškėnas. Laimę ES parlamento rinkimuose tikisi pagauti Gintaras Girštautas, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Rokiškio skyriaus pirmininkas, daug metų dirbantis rajono taryboje.

„Mūsų partijos sąraše į EP – 21 pretendentas, aš – 11-oje pozicijoje. Man šis skaičius laimingas. Manau, kiekvienas aktyvus politikas turėtų siekti aukštesnės karjeros, ne tik rajono, šalies lygmeniu. Dabar turiu surinkti 1 tūkst. rinkėjų parašų. Galvoju, kad pavyks“, – perspektyvą kelti sparnus į Briuselį trumpai pakomentavo G. Girštautas.

Dalyvauti EP rinkimuose pasiryžęs ir dar vienas su Rokiškiu susijęs politikas. Tai – kupiškėnas Seimo narys Jonas Jarutis. Jis į šios kadencijos Seimą kandidatavo Sėlos vienmandatėje rinkimų apylinkėje, bet pralaimėjo, o į Seimą pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu.

Praėjusį penktadienį baigėsi kandidatų į EP pareiškinių dokumentų priėmimas Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK). Dokumentus pateikė 19 kandidatų sąrašų – 13 partijų ir 6 visuomeniniai komitetai.

EP rinkimuose planuoja dalyvauti ne tik didžiausios šalies partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (sąrašo lyderis Liudas Mažylis), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (Bronis Ropė), Socialdemokratų partija (Vilija Blinkevičiūtė), Darbo partija (Viktoras Uspaskichas), Liberalų sąjūdis (Petras Auštrevičius), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (Valdemaras Tomaševskis), „Tvarkos ir teisingumo“ partija (Remigijus Žemaitaitis). Laimę į EP bandys ir mažesnės partijos: Socialdemokratų darbo partija (Gediminas Kirkilas), Laisvės sąjunga (Artūras Zuokas), taip pat Žaliųjų partija ir Rusų aljansas.

Dalyvauti rinkimuose siekia ir keli visuomeniniai komitetai. Tai Rolando Pakso judėjimas, Arvydo Juozaičio „Lietuva yra čia“, Aušros Maldeikienės „Traukinys“, Petro Gražulio „Už Lietuvą, vyrai ir moterys“, Vytauto Radžvilo „Susigrąžinkime valstybę“.

Iki balandžio 11 d. pretenduojantys dalyvauti EP rinkimuose judėjimai ir partijos turi surinkti ne mažiau kaip 10 tūkst. remiančių piliečių parašų. Galutinis EP kandidatų sąrašas bus skelbiamas balandžio viduryje. EP rinkimai vyks gegužės 26 d., kartu su antruoju prezidento rinkimų turu. Visoje ES EP bus renkamas gegužės 23–26 d.

Lietuvoje bus išrinkta 11 europarlamentarų iš kiek daugiau kaip 700. Naujos penkerių metų kadencijos EP darbą pradės liepą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA