Sportas | 5 MIN.

Pirmasis „Lietkabelio“ varžovas Čempionų lygoje - tamsiuoju grupės arkliuku galintis tapti „Giants“ klubas

Reporteris Monika
2018 m. spalio 8 d. 14:24
14b9fef92eeb4b55f51657afc3943e57.jpg

Sekmadienį trečiąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse iškovojusi Panevėžio „Lietkabelio“ komanda jau antradienį stos į dar vieną rimtą mūšį - dvikovą su Antverpeno „Giants“.

Čempionų lygoje debiutuosiantys Gintaro Kadžiulio auklėtiniai susitiks su varžovu, kuris į pagrindines kovas pateko po atrankos - įveikė tiek Larnakos AEK, tiek favorite laikytą Kantu „Red October“ komandą.

Belgijos klubas savo gretose neturi skambių pavardžių, bet stiprioje C grupėje gali tapti tikru „tamsiuoju arkliuku“. Su tuo sutiko ir „Lietkabelio“ treneris-skautas Algimantas Bružas.

„Tikrai ši komanda gali tapti „tamsiuoju arkliuku“, ypatingai sezono pradžioje. Ji dabar turi pranašumą prieš kitas ekipas, nes yra gerai susižaidusi. Šioje komandoje labai gerai puolime juda kamuolys. Taip, kartais dėl savo jaunatviško maksimalizmo jie perdega, perskuba, bet tikrai žaidžia komandiškai ir visi žino savo vaidmenis“, - teigė A. Bružas.

„Giants“ yra jauniausia Čempionų lygos komanda - amžiaus vidurkis yra beveik 22 metai. Jaunatviškumas leidžia Belgijos ekipai agresyviai žaisti gynyboje ir greitai puolime.

„Labai jauna komanda, kurios vyriausiasis žaidėjas yra sulaukęs 27-erių. Esminis jų pranašumas atrankoje buvo tas, kad pagrindiniai žaidėjai kartu rungtyniauja antrus metus. Kai AEK ar „Red October“ dar tik šlifavosi savo žaidimą, „Giants“ žinojo sistemą ir kaip kartu žaisti. Jauna, agresyvi ir greita ekipa, žaidžianti spurtais. Labai tai išryškėjo atrankoje, kai jie spurtus rengdavo trečiajame kėlinyje. Ir pastarajame mače Belgijos lygoje „Giants“ atitrūko trečiajame ketvirtyje ir sutriuškino Lježo klubą 92:68. Su dviem skirtingais vidurio puolėjais propaguoja labai skirtingą krepšinį: kai ant parketo yra Dudzinskis, labiau išplečia aikštelę ir grasina krepšiui tolimais metimais, o kai žaidžia Ismaelis Bako, daug rungtyniauja „du prieš du“. Šis 22-ejų belgas yra labai atletiškas ir mobilus centras“, - analizavo A. Bružas.

Geriausiai pažįstamas lietuviams „Giants“ narys yra Dave'as Dudzinskis, kuris 2015-2016 metų sezone gynė „Šiaulių“ garbę. 26-erių metų 206 cm ūgio aukštaūgis yra svarbus žaidėjas ir Antverpeno komandoje.

„Kadangi „Giants“ pagrindinis vidurio puolėjas Kingsley Mosesas yra traumuotas, D. Dudzinskas žaidžia centru nemažai. Kai šis žaidėjas yra ant parketo, su juo žaidžiant „du prieš du“, D. Dudzinskis atšokęs gali nubausti varžovus iš toli. Tai reikalauja didelės priežiūros ant perimetro, todėl D. Duzinskio oponentas palieka baudos aikštelę ir ten negali atlikti savo tiesioginės funkcijos - ginti krepšį. D. Duzinskis yra pavojingas ne tik toliau nuo krepšio, bet ir arčiau. Komandos draugai dažnai ieško šio amerikiečio“, - kklietkabelis.lt būsimą varžovą analizavo treneris-skautas.

Čempionų lygos atrankoje rezultatyviausiai „Giants“ komandoje žaidė Jae'Seanas Tate'as, pelnydavęs po 17,3 taško, atkovodavęs po 8,5 kamuolio ir rinkdavęs po 21,5 naudingumo balo. Jam geriausiai talkino Parisas Lee (13,8 tšk., 5,5 rez. perd., 16,5 naud. bal.).

„Labai greitis juntamas tuomet, kai kamuolys būna pagrindinio įžaidėjo Pariso Lee rankose. Jis antrus metus žaidžia šioje komandoje. Atletiškas kairiarankis amerikietis, kuris yra labai greitas, labai agresyvus. Jis labai gerai pradeda greitas atakas, gerai veržiasi ir tada numetinėja kamuolius komandos draugams. Taip pat turi neblogą metimą. Svarbus žmogus yra naujokas Jae'Seanas Tate'as. Sunkiojo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose žaidžiančiam amerikiečiui tai yra pirmasis sezonas Europoje. Labai atletiškas ir fiziškai stiprus kairiarankis žaidėjas. Labai gerai veržiasi į savo stipriąją pusę, gali žaisti nugara į krepšį. Gali pataikyti iš toli, gerai ima kamuolius puolime ir savo taškus renka įvairiais būdais. Jam nėra daug skirtų derinių, bet labai gerai išnaudoja pats savo progas. Tate'as yra labai įdomus žaidėjas su didele perspektyva ateityje. Pavojingas žaidėjas yra Tyleris Kalinoskis. Amerikiečiui atakuojančiam gynėjui yra paruošta nemažai derinių. Jis turi labai taiklią ranką, todėl šiam žaidėjui labai svarbu neleisti pajausti metimo. Jeigu jis įsijaus, tada gali būti labai sudėtinga jį sustabdyti“, - analizę baigė A. Bružas.

„Lietkabelio“ ir „Giants“ dvikova Panevėžio „Cido“ arenoje antradienį prasidės 18.45 val.

ELTA


Šiauliai
A. Veryga Kuršėnuose atidarė dvi parodas, domėjosi sveikatos centro pasiekimais
Gruodžio 12-ąją Europos parlamento narys Aurelijus Veryga lankėsi Kuršėnuose, kur atidarė net dvi parodas, svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre, prie kurio teigiamų pokyčių yra prisidėjęs dirbdamas Sveikatos apsaugos ministru.
Kultūra | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Prasidėjus kalendorinei žiemai ir atvėsus orams daugelis pradedame svajoti apie sočius ir šildančius troškinius. Šį savaitgalį žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ kviečia išbandyti būtent tokį patiekalą – kiaulienos guliašą. Tai sotus, nebrangus ir lengvai paruošiamas troškinys, kuris pasotins, sušildys ir sukvies prie stalo visą šeimą ar būrį draugų.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Gruodžio 18-oji – Tarptautinė migrantų diena; Arabų kalbos diena.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pasaulis
Radviliškis
Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico lėktuvas buvo smarkiai apgadintas Briuselio oro uoste.
Pasaulis | 2 MIN.
3
Gruodžio 10 d. Šeduvos globos namų Polekėlės padalinyje svečiavosi Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda. Globos namų gyventojams buvo organizuotos šventinės edukacijos, užsimezgė nauja draugystė.
Kultūra | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Greitosios pagalbos medikų iš Seimo ketvirtadienį išgabentam Kultūros komiteto pirmininkui Kęstučiui Vilkauskui šiuo metu atliekami tyrimai, teigia Santaros klinikos.
Lietuva | 2 MIN.
0
Konkurencijos taryba nustatė, jog dvi įmonių grupės, prieš kelerius metus švietimo įstaigoms siūliusios skirtingus elektroninius dienynus ir kelias skaitmenines mokymosi platformas, sudarė kartelį ir pasidalijo šias verslo sritis, kad išvengtų tarpusavio konkurencijos.
Lietuva | 4 MIN.
2

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico lėktuvas buvo smarkiai apgadintas Briuselio oro uoste.
Pasaulis | 2 MIN.
3
JAV Kongresas trečiadienį patvirtino gynybos biudžetą, į kurį įtraukta 400 mln. dolerių metinė pagalba Ukrainai ateinantiems dvejiems metams.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Trečiadienį į policijos pareigūnus kreipėsi Radviliškio rajono gyventojas, kuris suprato, kad nukentėjo nuo sukčių. Vyras neteko nemenkos pinigų sumos.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Trakai
Vilnius
Trečiadienio rytą Trakų rajone susidūrė du lengvieji automobiliai, vieno jų vairuotojas dėl patirtų sužalojimų neišgyveno.
Gatvė | 2 MIN.
0
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Tvirtos vertybės, nuoseklumas ir ilgalaikis įsipareigojimas sporto bendruomenei atnešė apčiuopiamų rezultatų. „MV GROUP Production“ valdoma „Gubernijos“ gamykla, daugelį metų kryptingai remianti įvairias sporto komandas ir iniciatyvas Šiauliuose bei visoje Lietuvoje, buvo įvertinta reikšmingu apdovanojimu. Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose „Gubernija“ pripažinta Metų sporto rėmėja.
Sportas | 4 MIN.
0
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Kelmė
Gruodžio 12-ąją Europos parlamento narys Aurelijus Veryga lankėsi Kuršėnuose, kur atidarė net dvi parodas, svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre, prie kurio teigiamų pokyčių yra prisidėjęs dirbdamas Sveikatos apsaugos ministru.
Kultūra | 3 MIN.
0
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 10 d. Šeduvos globos namų Polekėlės padalinyje svečiavosi Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda. Globos namų gyventojams buvo organizuotos šventinės edukacijos, užsimezgė nauja draugystė.
Kultūra | 2 MIN.
0
Gruodžio 16 d. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų Koncertų salėje pristatyta choreografinė kalėdinė pasaka „Visatos didybė“. Jaunieji Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Impresija“ šokėjai (meno vad. Inga Širvienė) žiūrovams parengė šventinę programą, kurioje susipynė šokis, muzika ir šviesa.Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.
Kultūra | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Lietuva
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0
Drąsos kino ir teatro aktorei Eglei Jackaitei tikrai netrūksta, tad nenuostabu, kad ji ryžtasi atviram pokalbiui laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Prasidėjus kalendorinei žiemai ir atvėsus orams daugelis pradedame svajoti apie sočius ir šildančius troškinius. Šį savaitgalį žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ kviečia išbandyti būtent tokį patiekalą – kiaulienos guliašą. Tai sotus, nebrangus ir lengvai paruošiamas troškinys, kuris pasotins, sušildys ir sukvies prie stalo visą šeimą ar būrį draugų.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Pianistė Ieva Dūdaitė pristato bendrą kūrinį su sparčiai kylančiu atlikėju, aktoriumi ir projekto „Kanados balsas“ finalistu Davidu Marino.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 18-oji – Tarptautinė migrantų diena; Arabų kalbos diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Prasidėjus kalendorinei žiemai ir atvėsus orams daugelis pradedame svajoti apie sočius ir šildančius troškinius. Šį savaitgalį žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ kviečia išbandyti būtent tokį patiekalą – kiaulienos guliašą. Tai sotus, nebrangus ir lengvai paruošiamas troškinys, kuris pasotins, sušildys ir sukvies prie stalo visą šeimą ar būrį draugų.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0