REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Balandžio 19 d. 08:20

Pirmasis „Kultūros smaragdas“ atiteko skulptoriui

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno rajono savival;dybė


264755

Balandžio 18-osios vakarą, minint Kultūros dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo pagerbti Kauno rajono kultūros darbuotojai. Šiemet įsteigta Kauno rajono savivaldybės kultūros premija „Kultūros smaragdas“ atiteko skulptoriui Tadui Vosyliui.

Ši premija skirta įvertinti kultūros srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų kultūros darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius pasiekimus kultūros, bibliotekininkystės, muziejininkystės bei darbo su vaikais ir jaunimu srityse bei siekiant juos paskatinti.

T.Vosylius įvertintas už originalius meninius sprendimus, atsidavimą profesijai, svarų ir geranorišką indėlį puošiant Kauno rajono aplinką. Batniavoje, netoli seniūnijos pastato, yra jo dervinių darbų ekspozicija „T.V. Vol.2: Paminklai/Monuments“ , kurią menininkas nuolat papildo naujais darbais.

Gyvenvietės aikštę puošia skulptoriaus sukurta paminklinė kolona, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Remdamasis istorine medžiaga, T. Vosylius pernai sukūrė intriguojančią dvarininko Igno Karpio skulptūrą. Virbaliūnų kaime, greta Klevinės upelio, įkurdinta garsioji Šerno skulptūra.

Renginyje, kurį vedė Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas, į sceną pakilo ir šeši kultūros darbuotojai, kuriems meras Valerijus Makūnas įteikė Kauno rajono kultūros smaragdinio švyturio apdovanojimus.

Už dvariškos kultūros puoselėjimą, meninio-kultūrinio turinio sklaidą ir tarptautinius projektus buvo pagerbta Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. Už ilgametę teatro tradicijų sklaidą – Rokų laisvalaikio salės meno vadovas Darius Armanavičius, už etnografinės kultūros puoselėjimą ir pristatymą tarptautiniuose projektuose – Ramučių kultūros centro etnografė Jolanta Balnytė.

Ežerėlio kultūros centro kapelos „Samanėlė“ meno vadovas Remigijus Marma įvertintas už aktyvią kultūrinę-meninę veiklą, Lapių laisvalaikio salės renginių organizatorė Jurga Marmaitė – už vietos bendruomenės telkimą, šiuolaikiškus ir drąsius sprendimus.

Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas apdovanotas už šiuolaikinės muziejininkystės puoselėjimą, Kauno rajono pristatymą ir aukšto lygio kūrybos rezultatus.

V.Makūnas padėkos raštais ir atminimo medaliais apdovanojo dar 20 pasižymėjusių kultūros darbuotojų. „Mūsų krašte pulsuojantis kultūrinis gyvenimas jau ne vienus metus yra pavyzdžiu kitoms savivaldybėms. Visa tai vyksta jūsų nuoširdaus darbo, pasišventimo ir kūrybingumo dėka“,– kalbėjo meras.

Pernai Ramučių kultūros centras pripažintas geriausiu šalyje, didelio atgarsio sulaukė iškilių krašto menininkų fotografo Antano Sutkaus ir skulptoriaus Leono Striogos lauko galerijų atidarymas, o svarbiausia – visus metus pakaunės miesteliuose vyko Europos kultūros sostinės renginiai.

Kauno rajone vis tvirtesnes pozicijas užima profesionalusis menas, kurį padeda skleisti partneriai: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno valstybinis muzikinis teatras ir Kauno filharmonija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA