REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Balandžio 17 d. 15:06

Pirmasis išrinktos naujos Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


80278

Šiandien, balandžio 17 d. Vilniaus rajono savivaldybėje rinkosi naujos 2019-2023 m. kadencijos Tarybos nariai, kurie kovo 3 d. vykusiuose Savivaldybių rinkimuose sulaukė didžiausio gyventojų palaikymo ir pasitikėjimo. Pirmame iškilmingame naujos Tarybos posėdyje prisiekė 31 Tarybos narys, įvyko tiesioginiuose mero rinkimuose išrinkto mero inauguracijos ceremonija, patvirtinti nauji vicemerai bei įregistruotos Tarybos frakcijos.

Visus puikiai nusiteikusius posėdžio dalyvius ir naujai išrinktą dabartinę Vilniaus rajono savivaldybės merę Mariją Rekst pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės Nr. 58 rinkimų komisijos pirmininkė Marija Aliošina. Sveikinimo žodžius tariusi Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė taip pat visiems susirinkusiems pristatė posėdžio ir priesaikos tvarką bei informavo, kad į naujos kadencijos Tarybą išrinktas 31 tarybos narys.

Visiems vieningai sugiedojus Lietuvos Respublikos himną su atvykusia vokaliste ir kanklininkė iš Vilniaus rajono Pagirių meno mokyklos, rinkimų komisijos pirmininkė M. Aliošina pakvietė kiekvieną Tarybos narį žodžiu prisiekti, padėjus ranką ant Lietuvos Konstitucijos ir pasirašyti po savo priesaika. Kiekvienas Tarybos narys prisiekė gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.

Priesaikos žodžius tarė daugiausia (18) mandatų turintys Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ išrinkti Tarybos nariai (be merės), 6 mandatus turinti Centro dešinės koalicija, 4 mandatus turintys Lietuvos socialdemokratai bei 2 Tarybos nariai iš Darbo partijos.

Priesaikos žodžius taip pat sakė tiesiogiai gyventojų 5-ą kartą išrinkta merė Marija Rekst. Merei buvo suteikti įgaliojimai ir iškilmingai įteiktos mero regalijos.

Po iškilmingos inauguracijos Savivaldybės Merė kreipėsi į pirmojo posėdžio Tarybos dalyvius, svečius ir susirinkusius Savivaldybės administracijos atstovus.

„Noriu palinkėti sau ir Jums, kad priesaikos žodžiai lydėtų mus per artimiausius 4 metus. Suvokiame, kokia tai didelė atsakomybė, įsipareigojimas prieš visus Vilniaus rajono gyventojus, kurie mums patikėjo kurti Vilniaus rajono gerovę. Manau, kad visi kartu sutelkę jėgas ieškosime pačiu geriausių sprendimų ir juos rasime tarnaudami mūsų krašto žmonėms. Nuosekliai tęsime pradėtus darbus, realizuosime naujas idėjas. Labai norėčiau, kad Vilniaus rajone būtų gera gyventi ne tik per artimiausius ketverius metus, bet ir artimiausius dešimtmečius. Todėl visiems mums linkiu kasdien dirbti taip, kad ateityje galėtume kartu su visais Vilniaus rajono gyventojais džiaugtis tuo, ką pasiekėme dirbdami visi kartu. Tepadeda mums Dievas“, – į visus surinkusius savo kalboje kreipėsi Savivaldybės merė Marija Rekst.

Iškilmingame posėdyje dalyvavęs Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo parapijos klebonas kun. Miroslavas Grabovskis palaimino naująją Tarybą bei palinkėjo ištvermės, pasitikėjimo gėriu ir žmonėmis, sėkmės visuose darbuose. „Palaiminu Jus naujam darbui. Šiandien dauguma iš Jūsų po priesaikos pasakė tuos žodžius: Tepadeda man Dievas. Tikrai Dievo pagalba yra reikalinga kiekvienam iš mūsų, nes be Dievo mes labai silpni. Tad linkiu daug stiprybės semtis iš mūsų prosenelių tikėjimo, semtis iš Dievo ir atiduodi save darbui žmonėms“, – prieš pradedamas bendrą maldą tarė klebonas kun. Miroslavas Grabovskis.

Pasveikinti naujai išrinktų ir prisiekusių Tarybos narių ir palinkėti jiems darnaus darbo Vilniaus rajono gyventojų labui atvyko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė bei buvęs Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos narys ir dabartinis Seimo narys Česlav Olševski. Prie sveikinimų prisidėjo ir atvykusi Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnybos atstovė Vilda Vaičiūnienė bei Vilniaus rajono seniūnijų seniūnai. Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms, taip pat netrūko nuoširdžių sveikinimų ir palinkėjimų.

Prasidėjus antrai posėdžio daliai slaptu balsavimu išrinkti ir paskirti mero pavaduotojai. Slaptas balsavimas lėmė, kad mero pavaduotojo pareigas ir toliau eis Teresa Demeško ir Robert Komarovski. Posėdžio metu taip pranešta, kad įkurta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija bei dvi opozicinės frakcijos: Centro dešinės koalicijos frakcija bei Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA