REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Kovo 15 d. 20:52

Pirmasis ėjikių startas su joniškiečių bitininkų dovanomis – džiaugsmingas ir pasaldintas

Joniškis

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


168267

Pastaraisiais laikais žiniasklaida nepamiršta mūsų šalį garsinančių sportininkų. Tačiau dažnai pamirštame pasidžiaugti mažomis pergalėmis, juk viskas ir prasideda nuo mažų dalykų. Šiandien pasidžiaugsime šiaurės sostinės ėjikių startu.


Foto galerija:

604fa537eba41.jpg
604fa53c7b7e8.jpg
604fa5417ea2e.jpg
604fa546d9239.jpg
604fa54b8cc37.jpg

Vasario pirmąją dieną Laura Samulionytė – iniciatorė G.dizainas įkūrėja, Rimanto Kaukėno paramos fondo narė, sportininkė pasiūlė merginoms prisijungti prie vaikščiojimo komandos mažame šiaurės miestelyje – Joniškyje. Merginų atsirado ir ne viena, tačiau kaip ir visur vienas ateina – kitas išeina.

Idėja kilo nuo mamos

Anastasija Samulionienė sako, kad niekada nemėgo sportuoti, tačiau perlipusi per save pradėjo vaikščioti. Visada vaikščiodavo viena ir vieną dieną užsiminė dukrai (Laura Samulionytė 20), kad tampa liūdna vaikščioti vienai. Tuomet dukrai ir kilo idėja, kad mažame miestelyje yra tikrai ne viena moteris,kuriai reikia ir sporto motyvacijos bei komandos nario, su kuriuo galėtų padiskutuoti. O kas svarbiausia, kad niekas nekainuotų.

„Moterys, kurios vaikšto mano vadinamame klube, dirba po dvylika ir daugiau valandų, jos yra ne tik mamos, dukros, bet ir žmonos. Todėl laiko nelabai atranda sau, o ką kalbėti apie papildomus pinigus treniruotėms su planais, dovanomis ir pasiruošimu, ne kiekvienas gali sau tai leisti...“, – sako viena iniciatorių L. Samulionytė

Per mėnesį atsirinko komanda

Vasario pirmosiomis dienomis prasidėjo vaikščiojimas, pirmąją savaitę buvo apie 30 dalyvių, tačiau antrąją savaitę merginų skaičius sumažėjo per pusę. Ir šiuo metu turime 12 moterų, renkančių vidutiniškai apie 100 kilometrų per mėnesį, teigia Laura. Kilometražą merginoms seka lentelėje, skaičiuojant ir susumuojant kilometrus,  kuriuos nueina tuomet, kai nereikia gaminti valgyti ar dirbti. Merginos eina tiek, kiek gali, tačiau visada gauna patarimus ir planus su rekomendacijomis, kiek ir kodėl verta eiti. Lentelę pamatyti gali kiekvienas, apsilankęs klubo facebook paskyroje Žingsnių šokis.

Vasario mėnesį 12 ėjikių nužingsniavo 1808, 65 kilometrus.

Į žygius ėjikės įtraukia ir savo vaikus, taip skatiname būti aktyviais ir kaimo bendruomenių vaikus.

Neliko nepastebėtos Joniškio krašto bitininkų

Joniškis ne tik žemdirbių kraštas, pasirodo, šiaurės miestelis gausus ir medumi.

Pirmąjį vasario mėnesio prizą įsteigė Kęstutis Ramonas, per parą įsteigęs apie 11 kilogramų medaus.

Bitininkas kuklus, medaus nesiruošė girti, bet ėjikės, vos tik paragavusios Kęstučio medaus, liko sužavėtos.

Bitininkas teigia,o ėjikės pritaria - medus skanus, o ir kainą medaus nedidelė.

Meras pastebėjo idėją

Anot iniciatorių, meras Vitalijos Gailius pirmasis paskatino merginas tęsti savo žygius ir nuo savivaldybės įsteigė prizus pirmosioms prizininkėms. Apdovanojo gertuvėmis, arbata.

Socialinių tinklų žinią pastebėjo tik vienas

Socialiniuose tinkluose L. Samulionytė paskatino prisidėti Joniškio krašto žmones, verslus prie prizų steigimo.

Darius Ščiglinskas - Joniškio bitininkų draugyjos narys. Pirmasis parodęs iniciatyva asmeniškai įsteigė dovanas merginoms. Net 6 maišiukus su paslaptimi... Kaip sako iniciatorės, net pačioms kartais norisi pasmaguriauti... Bet laikosi pažado ir laukia prizininkių.

Kaip sako iniciatorės, maišeliai suskirtyti pagal tam tikrą laimėjimą.
1 maišelis keliaus merginai, parodžiusiai didžiausia iniciatyvą (matysis lentelėje, pagal nueitus kilometrus ar nukeliautas dienas).
2 maišelis atiteks aktyviausiai klubo narei.

3 maišelis keliaus į namus merginos, kuri ne tik save, bet ir kitus šviečia mūsų daroma veikla bei darbais.

Na, o likę trys lieka paslaptimi, įkūrėjai neatskleidžia, už kokius žygius šie bus išdalinti.

Kaip teigia Anastasija, dovanos vertos pastangų, tiek daug rankų darbo ir meilės ne dažnai pamatyti tenka šiuo metu. Pasakojama, kad Dariaus Ščiglinsko darbai stebina jau ne pirmą kartą, mat ir rankų darbo žvakės ir medus - turintys savo istoriją.

Neliko abejingais Joniškio sporto centras

Balandžio pirmąją merginos bus apdovanotos už dvejų mėnesių veiklą, į kurią įsiskaičiuoja kilometrai, aktyvumas ir pagalba klubo veiklai. Joniškio sporto centras nepamiršo ir prizus įsteigė visoms dalyvėms. Dalyvės bus apdovanotos simboliniais medaliais ir taurėmis.

Joniškio sporto centro lengvosios atletikos treneris Ruslanas Prokopenko skyrė patarimų ir gražių žodžių mūsų ėjikėms.

Klubui reikia palaikymo

Dažnai kylą klausimas, o kam prizai?
Kaip aš sakau, gerą kuo nors pasididžiuoti prieš savo vaikus, anūkus ir parodyti, kad mama/močiutė visgi yra kieta, juokauja Laura.

Tos moterys stovi prie puodų valandų valandas,dirba po dvylika valandų,sukasi aplink kitus ar galvoja, kaip sudurti galą su galu, todėl labai svarbu Joms leisti pasijusti reikalingomis, gražiomis, stipriomis didvyrėmis. Jas privalu apdovanoti. Todėl manau, kad makiažas ar antakių korekcija dar niekam nepakenkė už tai, kad jos juda ir yra fiziškai aktyvios.

Visada atsiminkite, kad mūsų klube yra Jūsų mama, mamos draugė ar teta, kuri su azartu ir džiaugsmu akyse per šia painią situaciją visame pasaulyje surado bendraminčių ratą kuriame jai gera, na pripažinkime, prizus gauti visiems gera. Viskas keliauja ėjikėms, aš iš to pelno negaunu, tai nėra resursų siekimas asmeniniais tikslais. Paraginimas iš svetimo, kad tu gali dar niekam nepakenkė, ypač kai miesto projektų ir finansavimo sistema yra supuvusi ir pilna melo, teigia Laura.

Primename, kad Žingsnių šokis yra ne pelno siekiantys žmonių burys, siekantis būti fiziškai aktyviais. Klubas fiksuoja rezutlatus ir už darbus vardan klubo ar komandos yra apdovanojamas norint skatinti judėti ne tik moksleivius, tačiau į aktyvią veiklą įtraukiant ir kaimo bendruomenes ir rajono gyventojus. Joniškio sveikos gyvensenos ir mėgėjų klubas. Nepaisant narių amžiaus pagal savo galimybes rinkti kilometrus, dalintis įdomiais maršrutais bei gerinti savo fizinę ištvermę.

Susisiekti su žignsių šokiu galite:
Facebook: Žingsnių Šokis
Emai: zingsniusokis@gmail.com

(Pirmoje nuotraukoje: iniciatorės Laura Samulionytė ir Anastasija Samulionienė)
(Antroje nuotraukoje: L.Samulionytė su LTOK prezidente D.Gudzinevičiūte, tuometinis LTOK pirmininkas M.Paškevičius)

(Trečioji nuotrauka: Kęstučio Ramono medus)

(Ketvirtoji nuotrauka: Klubo lyderė Zita Grigutytė)
(Penktoji nuotrauka: Dana Nakčiūnaitė - Rusakevičienė su V.Gailiaus dovana)

(Šeštoji nuotrauka: Vida Pranciulienė su dovanomis)REDAKCIJA REKOMENDUOJA