REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Kovo 27 d. 10:04

Pirmąkart minima Ligoninės vaistinės diena

Šiauliai

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


296193

Kovo 27 d. – pirmąjį kartą minima Ligoninės vaistinės diena, kurią paskelbė Europos ligoninių vaistininkų asociacija.

Ne visi žino, kad itin svarbi, tačiau paciento akiai nematoma ligoninės dalis yra ligoninės vaistinė. Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinė, įkurta daugiau nei prieš 70 metų, užtikrina tinkamą sveikatos priežiūros sistemos funkcionavimą, aprūpina ligoninės skyrius saugiais vaistiniais preparatais ir vienkartinėmis medicinos priemonėmis.

Dažnam vaistinė asocijuojasi su prekybos vieta, kurioje pasitinka už prekystalio stovintis vaistininkas, patariantis žmogui jo negalavimų klausimais ir parduodantis vaistus. Ne kiekvienas žino, kad vaistinė yra ir ligoninėse, tiesa, pacientams ir jų artimiesiems nematoma, be prekystalių, ir pardavėjų, tačiau su profesionaliais vaistininkais, kurie kasdien ligoninės skyrius aprūpina vaistais, vienkartinėmis medicinos priemonėmis, kad gydymo įstaigoje esantys pacientai laiku gautų tinkamą gydymą.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinėje dirba įvairių specialybių darbuotojai – vaistininkai, vaistininkų padėjėjai, vaistų apskaitininkai, pagalbinis personalas. Sklandų ir darnų ligoninės vaistinės darbą užtikrina beveik dvi dešimtys žmonių. „Vaistinės personalas kasdien atsakingai vykdo savo profesinę pareigą, nuoširdžiai stengiasi, kad ligoninėje pacientų gydymo procesas vyktų sklandžiai ir nenutrūkstamai. Procesai, kurie vyksta vaistinės viduje, pacientams nėra matomi, o jų yra išties nemažai: vaistų ir medicinos priemonių užsakymas iš tiekėjų, prekių priėmimas, išskirstymas ir sudėliojimas į jiems skirtas lentynas vaistinėje. Vaistininkai ar vaistininkų padėjėjai surenka iš ligoninės skyrių atsiunčiamus poreikius ir atitinkamai paskirsto vaistus ar vienkartines medicinos priemones. Kolektyvas rūpinasi ir farmacinės rūpybos klausimais, kurie iškyla dėl vaistų vartojimo bei medicinos priemonių naudojimo“, – sako laikinai einanti Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaistinės vedėjos pareigas Rūta Liubinskaitė.

Norėdami sutelkti dėmesį į šiuos nematomus sveikatos sistemos grandinės narius, Europos ligoninių vaistininkų asociacija nusprendė paminėti Ligoninės vaistinės dieną. Kovo 27 dieną šiemet ji minima pirmąkart.REDAKCIJA REKOMENDUOJA