REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 27 d. 19:29

Pirmadienio vakarą į Lietuvą atvyksta 600 Vokietijos karių: dalyvaus bendrose pratybose

Lietuva

Teodoras Biliūnas / BNS / Fotobankas

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


260250

Lietuvos kariuomenė praneša, kad pirmadienį į Lietuvą sausumos, oro bei jūrų keliais atvyksta apie 600 Vokietijos kariuomenės 41-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados karių.

Jie atsigabena apie 240 karinės technikos vienetų, su kuriais dalyvaus vasario 28 d. prasidėsiančiose bendrose pratybose su Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionu „Grifono žaibas“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Dalijamasi, kad dalis karių ir technikos juda per Lenkiją į Lietuvą keliais, lydimi Karo policijos, į Generolo Silvestro Žukausko poligoną, kur iki kovo 10 d. vyks tarptautinės pratybos. Taip pat pirmadienio vakare, po išsilaipinimo Klaipėdos jūrų uoste, Lietuvos keliais į pratybų vietą judės Vokietijos kariuomenės karinės technikos kolona.

Pranešama, kad prieš šias pratybas Lietuvoje, Vokietijoje vyko nuolatinis kovinis rengimas ir pasiruošimas užduočių vykdymui su Lietuvos kariais. Generolo Silvestro Žukausko poligone bus treniruojamasi planuoti bendras operacijas, vykdyti kovines užduotis lauko taktikos pratybų ir kovinio šaudymo metu.

Lietuvos kariuomenė primena, kad nuo pernai metų rugsėjo 4 dienos Lietuvoje nuolat dislokuotas 41-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados priešakinis valdymo elementas. Pirmosios bendros tarptautinės pratybos „Greitas grifonas“ su Lietuvos kariuomene įvyko spalio pradžioje, jų metu buvo įvertintas Vokietijos ir Lietuvos karių pasirengimas atlikti gynybos operacijas.

Kaip Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų štabo sudėtinė dalis Vokietijos brigados elemento kariai dalyvavo valstybės ginkluotųjų pajėgų vadavietės ir vadovavimo elementų procedūrų patikrinimo pratybose „Perkūno griausmas 2022“. Pridedama, kad Lietuvai priskirta brigada kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis planuoja ir vykdo kovinį rengimą Lietuvoje ir Vokietijoje, organizuojamos lauko taktikos, pajėgų perdislokavimo ir kovinio šaudymo pratybos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA