PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 5 d. 09:24

Pirmadienį vyks nenumatytas Seimo posėdis: teikiama valstybės tarnybos reforma

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


247706

Seimo valdyba pirmadienį sušaukė nenumatytą Seimo posėdį, per kurį planuojama pateikti valstybės tarnybos reformą.

Posėdis šaukiamas nuo 14 valandos, per Seimo valdybos posėdį informavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Nenumatytas posėdis šaukiamas baiminantis, kad antradienį pateikus valstybės biudžeto projektą nebeliks laiko kitiems klausimams.

„Apsižiūrėjome, kad į spalio 11 dienos darbotvarkę įtraukta labai daug klausimų, kuriuos gali būti sudėtinga spėti apsvarstyti, todėl jie bus perkelti į nenumatytą posėdį pirmadienį“, – BNS patvirtino Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma.

Pasak jo, pagrindinis pirmadienio posėdžio klausimas būtų valstybės tarnybos pertvarka.

„Tai yra didelis paketas, todėl jį traukti į biudžeto dieną būtų per daug“, – sakė vicepirmininkas.

2023 metų biudžeto projektą Vyriausybė ketina apsvarstyti ir patvirtinti penktadienį, o jo pateikimas Seimo posėdyje numatytas spalio 11-ąją.

Vyriausybė taip pat teikia valstybės tarnybos pertvarką, kuria norima valstybės tarnybą padaryti lankstesne, stiprinti vadovų korpusą.

Projektu siūloma panaikinti viršutines valstybės tarnautojų atlyginimo lubas, decentralizuoti valstybės tarnautojų atrankas, bet konkursus į įstaigų vadovų pareigas organizuoti centralizuotai. Taip pat ketinama atsisakyti didžiausio leistino tarnautojų ir darbuotojų skaičiaus – institucijų ir įstaigų vadovai patys spręstų, kiek ir kokių pareigybių reikia veiklai vykdyti bei iškeltiems tikslams pasiekti.

Numatoma, kad vadovų darbo užmokestis priklausytų nuo pasiektų rezultatų, o pareiginė alga būtų skaičiuojama pagal vidutinį šalies darbo užmokestį, taip pat būtų atsisakoma priedų už tarnybos valstybei stažą.

Pakeitimai būtų aktualūs ne tik valstybės tarnybos įstaigų vadovams, valstybės pareigūnams, bet ir teisėjams, politikams.