REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 13 d. 12:30

Pirmą kartą rengiamas NATO egzaminas kviečia pasitikrinti žinias ir aplankyti NATO būstinę Briuselyje

Vilnius

Nuotraukos šaltinis: NATO / nato.int

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


75647

Kovo 29 dieną pirmą kartą Lietuvoje rengiamas NATO egzaminas. Jis skirtas Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakčiai paminėti.

Egzaminą laikyti kviečiami visi piliečiai, pirmasis jo etapas vyks internetu kovo 29 dieną 9-19 val., adresu www.nato70.lt. 70 geriausiai pasirodžiusiųjų pateks į antrąjį etapą, o 7 laimėtojų lauks išskirtinė galimybė apsilankyti NATO būstinėje Briuselyje.

„Jau 15 metų kartu su NATO kuriame savo ir sąjungininkų saugumą. Narystė Aljanse įprasmina šimtamečius Lietuvos žmonių laisvės siekius ir darbus Tėvynės labui. Kviečiu dalyvauti NATO egzamine, nes saugumas prasideda nuo žinojimo”, - sako Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Egzaminą Lietuvoje organizuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas džiaugiasi, kad lietuvių pasitikėjimas NATO yra gana didelis, žmonėms rūpi ne tik jų valstybės saugumo, krašto gynybos reikalai, bet ir kolektyvinės gynybos politika bei įsipareigojimai.

„Taigi, švenčiant Lietuvos narystės ir paties aljanso jubiliejų, kviečiame visus pažinti šią organizaciją geriau, pasitikrinti žinias apie NATO, o galbūt - net ir patiems aplankyti jos naująją būstinę”, - pasakoja dr. Žalandauskas.

Dalyvauti egzamine gali visi šalies gyventojai, iš anksto užsiregistravę www.nato70.lt. Egzamino dieną kiekvienam dalyviui bus pateikti 30 klausimų, į kuriuos atsakyti reikės per 45 minutes. Dalyviai varžysis trijose kategorijose: moksleivių, piliečių ir profesionalų. Iš jų į antrąjį etapą, vyksiantį rugsėjo 14 dieną, keliaus 70 geriausiai ir greičiausiai egzamino užduotis įveikusių dalyvių. Egzaminą bus galima laikyti trimis kalbomis – lietuvių, lenkų ir rusų.

„Pasiruošti egzaminui padės specialus leidinys - pratybos, kurios jau nuo kovo 15 dienos iškeliaus į mokyklas, bibliotekas bei egzamino informacijos centrus kavinėse Caffeine. Elektronines pratybas

ir nemažai papildomų aktualių skaitinių, apžvelgiančių svarbiausias egzamino temas, dalyviai ras egzamino interneto svetainėje www.nato70.lt“, - pasakoja egzamino koordinatorė Adelė Vaiginytė.

Daugiau informacijos apie egzaminą skelbiama www.nato70.lt bei socialiniuose tinkluose www.facebook.com/nato70.lt, www.instagram.com/nato70.lt.

Egzaminą organizuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, partneriai - Krašto apsaugos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija. Egzamino informacinis partneris portalas DELFI, informaciniai rėmėjai - LRT radijas ir televizija, Mediatraffic. Egzamino draugai - kavinių tinklas Caffeine bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą finansuoja NATO Viešosios diplomatijos padalinys, remia informacinių ir ryšių technologijų įmonių grupė „Elsis”.

20180319-180319d-016.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA