REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Rugpjūčio 8 d. 10:47

Pinigus už prekes į draugo sąskaitą gavusiai verslininkei – 96 tūkst. eurų papildomų mokesčių

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


242442

Drabužiais prekiaujanti verslininkė į valstybės biudžetą papildomai turės sumokėti 96 tūkst. eurų mokesčių.

Atlikus internete drabužiais prekiaujančios gyventojos patikrinimą, papildomai apskaičiuota daugiau nei 308 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų iš parduotų prekių „Facebook“ platformoje, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
„Kontrolės veiksmų metu, paprašius pateikti bankų sąskaitų išrašus, nustatyta, kad gyventoja pervesdavo klientams pinigus už grąžintas prekes, nors pajamų iš jų negavo. Paaiškėjo, jog „Facebook“ tiesioginių transliacijų metu už prekes klientai atsiskaitydavo į nurodytą kito asmens banko sąskaitą“,– sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius, pridurdamas, kad per 2021 m. į šią sąskaitą pirkėjai pervedė net 5 kartus daugiau pinigų nei į verslininkės.
Po patikrinimo verslininkė pripažino papildomas apskaičiuotas pajamas, dėl viršytos 45 tūkst. eurų pajamų ribos įsiregistravo PVM mokėtoja ir deklaravo 59 tūkst. eurų PVM, 27,8 tūkst. eurų GPM, per 9 tūkst. eurų VSD ir PSD įmokų, apskaičiuotų nuo vykdytos individualios veiklos pajamų.
VMI atstovas priduria, jog šis atvejis – didžiausias per šiuos metus vykdant kontrolės veiksmus dėl komercinės veiklos „Facebook“. VMI duomenimis, 2022 m. atliekant patikrinimus šioje platformoje iš viso nustatyta 604 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų ir priskaičiuota 276 tūkst. eurų mokesčių, o kontroliuojant visą komercinę veiklą e. erdvėje – 1,6 mln. eurų mokesčių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA