REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 13:26

Pilietinę pareigą atlikęs G. Jeglinskas: balsavau už saugią, klestinčią Lietuvą

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


300857

Prezidento rinkimuose balsą atidavęs ir pats šalies vadovo posto siekiantis Giedrimas Jeglinskas teigė palaikęs saugią Lietuvą žadantį kandidatą.

„Balsavau už saugią Lietuvą, klestinčią Lietuvą, už Lietuvą, kurioje politinė kultūra yra aukštesnė“, – sekmadienį prie rinkimų apylinkės žurnalistams teigė G. Jeglinskas.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas kandidatas akcentavo, kad pirmoji asmeninė rinkimų kampanija sukėlė daug emocijų.

„Man tai buvo pirmoji kampanija, daug įvairių jausmų ir patirčių teko išgyventi. Šiek tiek keista, kad jau 34 metai, kai esame nepriklausomi, tačiau vis dar turime tam tikrų kandidatų, kurie aiškiai palaiko prorusišką poziciją. Tas šiek tiek nustebino, bet vėlgi, esame demokratija, ir džiaukimės, kad rinkimai vyksta“, – sakė jis.

G. Jeglinsko nuomone, sunku vertinti, ar įvyks referendumas dėl pilietybės, tačiau jis tautiečius ragina eiti balsuoti.

„Prarandame po tūkstantį piliečių kasmet, tai yra visiškai nepriimtina, esame maža valstybė, negalime mėtytis savo piliečiais“, – akcentavo kandidatas.

ELTA primena, kad sekmadienį vyksta prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Balsavimas rinkimų apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 valandos.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai.

Antrosios kadencijos siekia Gitanas Nausėda, konservatoriai kelia premjerę Ingridą Šimonytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Giedrimą Jeglinską, Laisvės partija – buvusį Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Dainių Žalimą, Darbo partija – savo lyderį Andrių Mazuronį.

Savarankiškai išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė, medikas Eduardas Vaitkus bei partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis.

Referendumo biuletenyje siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA