REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 9 d. 13:31

Piktnaudžiavimu tarybos nario lėšomis kaltinamas buvęs Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas kaltės nepripažįsta

Alytus

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


300617

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas kaltinamas piktnaudžiavimu savivaldybės tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis. Politikas savo kaltės nepripažįsta.

Kaip Eltą informavo Kauno apygardos teismo atstovė Milda Kryžė, teisme ketvirtadienį buvo paskelbtas kaltinamasis aktas byloje. Anot jos, kaltinamasis A. Vrubliauskas teigė duosiantis parodymus po visų liudytojų apklausų.

„Kaltinamasis kaltės nepripažįsta“, – teigė teismo atstovė.

Pasak M. Kryžės, kitame teismo posėdyje, kuris planuojamas birželio 20 d., ketinama pradėti liudytojų apklausas.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, A. Vrubliauskui pateikti kaltinimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu.

Anot teisėsaugos, A. Vrubliauskas kaltinamas tuo, kad 2019-2022 m., norėdamas įsisavinti savivaldybės tarybos nario veiklai skirtas lėšas, galimai pateikė suklastotus dokumentus.

Prokuratūra nurodo, kad politikas laikotarpiu nuo 2019 metų birželio iki 2022 metų gruodžio mėnesio, siekdamas gauti kompensacijas dėl neva jo, kaip Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario, patirtų išlaidų, savivaldybės administracijai teikė, įtariama, suklastotus finansinius dokumentus ir apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Nurodoma, kad A. Vrubliauskas, siekdamas asmeninės turtinės naudos, kaltinamas sistemingai klastojęs tikrus dokumentus dėl neva patirtų kuro išlaidų, nors jos buvo susijusios su vykdomos individualios veiklos išlaidomis.

Įtarimų sulaukęs A. Vrubliauskas sausį sustabdė narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje

ELTA primena, kad praėjusį pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Vadovaujant apygardų prokuratūrų prokurorams šiuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 24 savivaldybių tarybos narių išmokų: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Šie tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams naudojant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA