REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 16 d. 14:30

Piketuojantys ugniagesiai gelbėtojai reikalauja daugiau etatų: taupoma žmonių saugumo sąskaita

Lietuva

Josvydo Elinsko (ELTA) nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


301432

Prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) piketuoti susirinkę ugniagesiai gelbėtojai tikina, kad jų profesijos atstovams skiriamas nepakankamas finansavimas. Todėl, pasak ugniagesių profsąjungų, tarnyboje trūksta bene 1 tūkst. papildomų etatų.

„Valstybinėje priešgaisrinio gelbėjimo tarnyboje trūksta 1 tūkst. ugniagesių gelbėtojų. Faktiškai kas trečio ugniagesio mes neturime, reiškia du dirba už tris. Kartais įvyksta, kad ir penki už devynis. Tai yra pagrindinė problema, kurią mes keliame jau eilę metų, tačiau ji vis nesisprendžia“, – žurnalistams pikete sakė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius.

Ketvirtadienį į piketą susirinkę 15 UGPS ir Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovų reikalavo didinti finansavimą ir užtikrinti papildomų etatų steigimą.

„Mes iš pradžių kreipėmės su pasiūlymu, o vakar jau ir su reikalavimu, kad jau šiemet antram pusmečiui būtų skirta papildomai 1,5 mln. eurų. Kiekvienais metais penkerius metus po 3 mln. eurų. Tokiu būdu mes galėtume užpildyti tą trūkumą“, – kalbėjo M. Gerasimovičius.

„Tai grėsmė ir pavojus ne tik ugniagesiams, kurie dažnai dirba pažeisdami darbų saugos reikalavimus. Tie veiksmai užtrunka laike ir to laiko gali pritrūkti, norint išgelbėti žmones. Mes tikrai imsimės griežtesnių priemonių“, – pridūrė jis.

Piketuoti susirinkę ugniagesiai gelbėtjai buvo nešini plakatais su užrašais „Kiek dar taupysite žmonių saugumo sąskaita?“, „1000 ugniagesių stygius per 11 metų tapo norma?“, „Kiek dar žaisime su ugnimi?“.

Norėdami parodyti trūkstamą ugniagesių skaičių, piketuotojai pasistatė uniformomis aprengtus manekenus.

Pas piketuotojus atėjo viceministras

Savo ruožtu su piketuotojais susitikti atėjęs vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas tikino, kad lyginant su 2­021 m., finansavimas ugniagesiams padidintas bene 30 proc.

„Situacija mums gerai yra žinoma, klausimai nėra nauji ir sprendžiami nuolat. Biudžetas buvo augantis. 146 mln. skirti 2021 m. ir 187 mln. 2024 m. Galiu drąsiai pasakyti, kad sulig nauju vidaus tarnybos statuto priėmimu, darbo užmokestis vidutiniškai didėjo apie 10 proc.“, – žurnalistams pikete teigė V. Dmitrijevas.

Jis neigė ugniagesių gelbėtojų išsakytą susirūpinimą etatų trūkumu, pasak viceministro, šiais metais pareigūnų stygius sudarė tik 6 proc.

Visgi, jam prieštaravęs NPPSS vadovas Saulius Džiautas tikino, kad tarnyboje reikėtų turėti apie 6 tūkst. ugniagesių gelbėtojų nors šiuo metu jų yra apie 5 tūkst.

„Tas nekomplektas yra 6 proc. dėl to, kad skaičiuojama nuo įsteigtų etatų skaičiaus. Pridėkime apie 20 proc., nes nėra kas ketvirto ugniagesio, tą pasakė ir Valstybės kontrolė. Pagal standartus trūksta 1 tūkst. ugniagesių. Turi būti leista įsteigti dar 1 tūkst. etatų“, – sakė S. Džiautas.

ELTA primena, kad ketvirtadienį prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) į piketą susirinko ugniagesiai gelbėtojai, taip siekdami atkreipti dėmesį į nepakankamą finansavimą šios profesijos atstovams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA