REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 5 d. 08:29

Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis sausį brango

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


293916

Vasarį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginti su 2024 metų sausio mėnesiu, šalies parduotuvėse brango 3,04 euro (4,6 proc.), tačiau buvo 8,68 euro (11,2 proc.) pigesnis nei pernai metų vasarį, rodo kainas stebinčio portalo Pricer.lt analizė.

Vasario mėnesio pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitinge šįkart prekybos centras „Lidl“ dėl kainų manipuliacijų nedalyvauja.

Prekybos tinklas „Lidl“ sureagavo į Pricer.lt teiginius apie vykdomą kainų manipuliaciją: „Lidl“ buvo ir bus žemų kainų prekybos tinklas, todėl kasdien analizuojame produktų kainas konkurentų lentynose ir atitinkamai keičiame jas siekdami, jog mūsų klientai galėtų įsigyti prekes kuo žemesnėmis kainomis. Net jei tai reikėtų daryti kelis kartus per dieną. Sveikiname „Pricer“ radus būdą išlaikyti tą patį prekybos tinklą savo reitingo pirmoje vietoje. „Pricer“ jau yra buvęs įpareigotas tikslinti savo skelbiamą informaciją bei šalinti klaidas.“

Pasak kainų stebėtojų, prekybos tinklas „Maxima“krepšelio kainą sumažino 0,56 euro. Į antrąją iš šeštos pozicijos pakilo „Norfa“, kurios krepšelis pigo 1,81 euro. Į trečią vietą iš penktos taip pat kyla „Barbora“ (brango 1,39 euro), „Iki“ atsiranda ketvirtoje vietoje, piginusi krepšelį 3,88 euro. Penktoje ir šeštoje reitingo pozicijose įsitaiso „Rimi“ ir „E.Rimi“, atitinkamai branginusios krepšelį 7,37 ir 11,94 euro. Paskutinėje vietoje vasario reitinge – „Iki“ internetinė parduotuvė „Last Mile“ (pigo 0,86 euro).

Pasak Pricer.lt, skirtumas tarp pigiausio („Maxima“) ir brangiausio („Last Mile“) krepšelio yra 19,78 euro (34,8 proc.).

Iš stebimų 52 prekių kainų brango 16 prekių, pigo 35, 1 prekės kaina nesikeitė.

Iš viso reikšmingai (10 proc. ir daugiau) brango 4 prekės iš 52 stebimų. Labiausiai brango pigiausi ryžiai, silkių filė „Zigmas“, juodoji arbata „Lipton“, pigiausia virta dešra, bulvės.

Pigo 35 prekės, daugiau nei 10 proc. – 19: saulėgrąžų aliejus, pigiausias jogurtas, pigiausia juoda duona, pigiausi avižiniai dribsniai, pigiausi grietinė, pigiausi pomidorai, pigiausias pienas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA