REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Lapkričio 10 d. 10:53

Per tarptautinę operaciją Vilniuje sulaikyta pusė tonos narkotikų už 70 milijonų eurų

Vilnius

LR muitinės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283141

Per tarptautinę operaciją Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai Vilniuje sulaikė siuntą, kurioje buvo pusė tonos narkotikų.

Tokios kvaišalų siuntos vertė juodojoje rinkoje viršija 70 mln. eurų. Muitinės pareigūnų nuomone, toks šių narkotikų kiekis buvo aiškiai skirtas ne Lietuvos rinkai. Kvaišalai veikiausiai būtų „judėję“ toliau, į kitą valstybę.

Kaip BNS sakė Muitinės kriminalinės tarnybos atstovas Gediminas Kulikauskas, tai didžiausias šiemet ir per kelerius pastaruosius metus muitininkų sulaikytas narkotikų kiekis.

Kaip penktadienį pranešė MKT, spalio 20 dieną, Vilniuje, vienos įmonės patalpose, sulaikyta iš užsienio vežta siunta, kurioje buvo beveik 500 kilogramų kvaišalų – mefedrono.

Šioje tarptautinėje narkotikų sulaikymo operacijoje be Lietuvos muitinės dalyvavo ir Estijos mokesčių ir muitų valdybos, o taip pat Latvijos mokesčių ir muitų policijos departamento pareigūnai.

MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotikų kontrabandos. Įmonės direktorius apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Tyrimas pradėtas bendradarbiaujant Estijos, Latvijos ir Lietuvos pareigūnams, kai iš Kipro į Estiją buvo atskraidintos 26 statinaitės su kristaline sintetine narkotine medžiaga.

Toliau šis krovinys turėjo būti per Latviją gabenamas į Lietuvos sostinę Vilnių, vienos logistika užsiimančios įmonės adresu. Bet teisėsaugos pareigūnai dar Estijoje patikrino siuntą, kurioje aptiko 482 kilogramus mefedrono (sintetinis stimuliuojantis narkotikas, savo poveikiu panašus į kokainą, amfetaminą ar katinoną).

Krovinys, jį kontroliuojant glaudžiai bendradarbiavusiems Estijos, Latvijos ir Lietuvos muitinių pareigūnams, spalio 20 dieną buvo pristatytas nurodytu adresu Vilniuje, į vienos logistika užsiimančios įmonės patalpas. Ten siunta buvo sulaikyta, o Lietuvos pareigūnai minėtoje įmonėje atliko kratą.

MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotikų kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki aštuoniolikos metų.

Ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos taip pat pradėtas ir Estijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA