REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Gegužės 1 d. 12:57

Per Rusijos smūgius centrinėje Ukrainoje sužeisti 34 žmonės

Pasaulis

BNS/Fotobankas nuotr.

Deividas KubikisŠaltinis: BNS


265938

Per Rusijos raketų atakas Ukrainoje centrinėje Dnipropetrovsko srityje ankstyvą pirmadienį buvo sužeisti 34 žmonės, įskaitant vaikus, pranešė regiono valdžia.

Šis išpuolis buvo surengtas po dar vienos atakų bangos praėjusią savaitę, kuri užbaigė ilgą pertrauką po sistemingų Rusijos smūgių žiemą, nukreiptų prieš pagrindinę infrastruktūrą.

„Dėl raketų atakos Pavlohrado rajone jau sužeisti 34 žmonės“, – socialiniame tinkle pranešė Dnipropetrovsko srities vadovas Serhijus Lysakas.

„Penki iš jų yra vaikai. Jauniausia mergaitė yra tik aštuonerių metų“, – sakė S. Lysakas.

Ukraina pranešė, kad Rusija atakavo apie 2 val. 30 min. vietos ir Lietuvos laiku, ir pridūrė, kad numušė 15 iš 18 Maskvos pajėgų paleistų raketų.

Žiemą Ukraina sustiprino savo priešlėktuvinę gynybą, įskaitant Jungtinių Valstijų oro gynybos sistemas „Patriot“, po to, kai kreipėsi į Vakarų sąjungininkus, prašydama padėti atremti Rusijos atakas prieš energetikos tinklą.

Tuo tarpu pietinėje Chersono srityje Rusijos pajėgos nukovė vieną žmogų ir dar tris sužeidė, pranešė vienas pareigūnas.

Rusija tebekontroliuoja dalį Juodosios jūros regiono, tačiau praėjusių metų lapkritį pasitraukė iš to paties pavadinimo regiono sostinės.

Pastarosiomis savaitėmis daugiausia kovų Ukrainoje vyko rytiniame Donbaso regione, ypač Bachmuto mieste.

Rusija lėtai ir palaipsniui didina savo pozicijas pramoniniame mieste ir kontroliuoja apie 80 proc. jo teritorijos.

Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis pirmadienį teigė, kad jo kariai surengė nedideles kontratakas dabar jau sugriautame mieste.

„Kai kuriose miesto dalyse priešą kontratakavo mūsų daliniai ir jis paliko kai kurias pozicijas“, – sakė jis.

Rusijai „nepavyksta perimti miesto kontrolės“, teigė O. Syrskis ir pridūrė, kad padėtis vis dar pakankamai sudėtinga.REDAKCIJA REKOMENDUOJA