REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Kovo 23 d. 09:27

Per parą pasienyje apgręžtas 31 migrantas, sustabdyti trys migrantus vežę automobiliai

Vilnius

BNS / Scanpix nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


210070

Pasieniečiai per parą į Lietuvą neįleido 31 į šalį iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusį patekti migrantą, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ji taip pat skelbia, kad antradienį Lietuvos teritorijoje sulaikyti trys automobiliai su neteisėtais migrantais. 

Pirmadienį pasieniečiai užkirto kelią į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai įeiti 34 asmenims, sekmadienį – 37, šeštadienį – dviem, penktadienį – 14, ketvirtadienį – 15, praėjusį trečiadienį – devyniems.

Į Latviją praėjusią parą norėjo patekti penki tokie užsieniečiai. Šoktelėjo į Lenkiją besibrovusių migrantų skaičius – jų pirmadienį iš Baltarusijos neįleista 134. Lygiai tiek pat neleistinose vietose ėjusių užsieniečių Lenkijos pasieniečiai apgręžė ir pernai lapkričio 29 dieną, o nuo tada šis rodiklis buvo mažesnis.

 VSAT antradienį pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną – iš viso skirtingu metu Lazdijų rajone ir Kalvarijos savivaldybėje pasieniečiai sustabdė tris į Lenkiją beišvažiuojančius automobilius.

Pirmu atveju vieną mašiną vairavo Baltarusijos pilietis, kartu vyko jo tautietis. Jie vežė, pirminiais duomenimis, tris Afganistano piliečius. Paskui važiavusį automobilį irgi vairavo Baltarusijos pilietis, gabenęs penkis, pirminiais duomenimis, afganistaniečius.

Antru atveju prie Kalvarijos pasieniečių sustabdytos mašinos vairo sėdėjo Turkijos pilietis, vežęs du, pirminiais duomenimis, Sirijos piliečius.

Baltarusius ir turką VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Už neteisėtą žmonių gabenimą per valstybės sieną užsieniečiams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Gabenti asmenys laikinai patalpinti VSAT padaliniuose. Tiriama, kaip jie atvyko į Lietuvą. 

Tarnyba taip pat skelbia, jog antradienį Baltarusijoje girdėjosi automatinių ginklų, pabūklų šūviai.

Automato šūviai buvo girdimi priešpiet ties Lazdijų rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje, jie truko maždaug valandą, o vakare paleisti dar du tokie šūviai. Tuo metu prie sienos ties Druskininkų savivaldybe ir Varėnos rajonu iššauta po penkis kartus, o vakare ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje Gožos poligono kryptimi vėl šaudyta iš pabūklų.

Iš viso šiemet VSAT, vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį duomenimis, užkirto kelią iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose patekti 786 neteisėtiems migrantams, dar 8,1 tūkst. neįleisti pernai.

Tarnybinių ginklų pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams panaudoti neteko.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA