REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 6 d. 09:19

Per parą į Lietuvą neįleista 16 migrantų

Kazlų Rūda

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


211755

Antradienį pasieniečiai neleido iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai patekti 16 migrantų, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Latviją iš Baltarusijos praėjusią parą nebandė įeiti nė vienas toks užsienietis. Lenkijos pasieniečiai pirmadienį apgręžė 36 neteisėtus migrantus.

Antradienį medikų sprendimu vieną neteisėtą migrantą, Sirijos pilietį, VSAT pareigūnai pristatė į Varėnos ligoninę, kur jis ir liko. Užsienietis pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

VSAT teigimu, šis migrantas aptiktas pirmadienį maždaug už dešimties kilometrų nuo sienos su Baltarusija.

Jau tą pačią dieną jis su VSAT pareigūnų palyda jau buvo nuvežtas į Varėnos ligoninę, vėliau – į Santaros klinikas Vilniuje. Čia atlikus jo apžiūrą bei suteikus pagalbą užsienietis klinikose nepaliktas, naktį iš pirmadienio į antradienį jis praleido viename iš VSAT objektų.

„Antradienį priešpiet gavus medikų informaciją jį atvežti į Varėnos ligoninę, pasieniečiai taip ir padarė. Užsienietis liko gydymo įstaigoje“, – teigia VSAT.

Tarnybos atstovas Giedrius Mišutis patvirtino, kad dėl šio asmens gautas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas pritaikyti laikinąją apsaugą, tai yra jo negalima išsiųsti iš šalies.

VSAT teigimu, pasienyje su siru buvo aptikti keli Turkijos bei Lietuvos piliečiai. Jie apie neteisėtą migrantą pasieniečių neinformavo.

„Tokie save savanoriais vadinantys asmenys ne pirmą kartą nuo pareigūnų slepia informaciją apie į Lietuvą neteisėtai besibraunančius užsieniečius iš Azijos ir Afrikos šalių bei giriasi juos „globojantys“, – rašoma VSAT pranešime.

Iš viso šiemet Lietuvos pasieniečiai iš Baltarusijos draudžiamose vietose neįsileido 1269 neteisėtų migrantų. Pernai nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT įgijo teisę neįsileisti neteisėtų migrantų, jų į Lietuvą neįleista dar per 8,1 tūkst. Kai kurie jų į šalį patekti bandė ne po vieną kartą.

Sienos kontrolė Lietuvos atsakomybės ruožuose prie ES išorės sienos toliau vykdoma sustiprintu režimu.

Pernai iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA