REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 28 d. 16:00

Penktokų „Laimės paukštė“

Zarasai

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Zarasų bibliotekaŠaltinis: Etaplius.LT


293406

Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje eksponuojama Zarasų P. Širvio progimnazijos moksleivių rankdarbių paroda „Laimės paukštė“. Joje puikuojasi pavasario pranašai paukščiai, išsiuvinėti ant tekstilės. Kūrinių autoriai V c klasės moksleiviai, jų mokytoja ir įkvėpėja Stanislava Daunaravičienė, technologijų mokytoja.

Siuvinėjimas ant tekstilės – senovės menas, kuris išlieka nepaprastai įdomus ir įkvepiantis net ir šių dienų pasaulyje, sparčiai judančiame technologijų ir inovacijų link.

Tai meno forma jungianti tradiciją su kūrybiškumu ir leidžianti išreikšti save per siuvinėjimą ant įvairių medžiagų. Rankų darbo siuvinėjimas ypač vertinamas dėl savo unikalumo ir individualumo.

Siuvinėjimas yra puikus būdas integruoti meną ir kūrybiškumą į mokymo procesą. Jis skatina vaikų kūrybiškumą ir fantaziją. Kurdami gali pasirinkti savo dizainus, spalvas ir tekstilės audinį, išreikšdami savo individualumą ir stilių. Išbando įvairias siuvinėjimo technikas, pradėdami nesudėtingomis, tokiomis kaip siuvinėjimas juostele, kryžiuku. Be to, siuvinėjimas moko vaikus kantrybės. Moksleiviai supranta, kad kiekviena siūlė arba jos spalva turi savo vietą ir reikšmę, o kiekvienas siuvinėjimo žingsnis turi būti atliekamas su atidumu ir dėmesiu.

Kviečiame aplankyti parodą ir pamatyti kaip sekėsi Augustei, Pauliui, Solvitai, Jonui, Dominykui, Rusnei, Luisai, Linui, Rugilei, Karinai, Martynui, Augustei Saulei, Adrijui, Jokūbui, Austėjai išreikšti savo kūrybiškumą ir fantaziją.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA