REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 20 d. 09:04

Penktą parą iš eilės į Lietuvą nebandė patekti nė vienas neteisėtas migrantas

Panevėžys

VSAT pareigūnų patruliavimas prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


213390

Antradienį pasieniečiams vėl neprireikė apgręžti nė vieno iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusio patekti migranto, nes tokių bandymų nefiksuota. Tai buvo jau penkta para iš eilės, kai neįleistų į Lietuvą neteisėtų migrantų statistikoje įrašytas nulis. Tokios trukmės nulinė pauzė nuo praėjusių metų rugpjūčio, apgręžimo politikos taikymo pradžios, Lietuvos pasienyje su Baltarusija yra pirmą kartą.

Ketvirtadienį ir trečiadienį VSAT pareigūnai apgręžė po vieną į Lietuvą neleistinose vietose susiruošusį patekti užsienietį. Po dviejų savaičių pertraukos neteisti migrantai iš Baltarusijos pasirodė pasienyje su Latvija. Antradienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 4 tokius užsieniečius. Prieš tai paskutinį kartą į Latviją migrantai bandė patekti balandžio 4 d. Į Lenkiją pirmadienį iš Baltarusijos brovėsi 39 neteisėti migrantai.

Iš viso šiemet pasieniečiai, vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį duomenimis, iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neleido atvykti 1348 neteisėtiems migrantams. Bandžiusiųjų šiemet iš Baltarusijos neteisėtai įsiveržti į Latviją yra 2603. Neįleistųjų į Lenkiją yra 3841 (be antradienio duomenų).

Pernai nuo rugpjūčio 3 d., kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų į Lietuvą iš Baltarusijos nepateko 8106.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA