Warning: getimagesize(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1068

Warning: getimagesize(https://media.etaplius.lt//5e82e9ce16752/pasitarimas22-16599.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1068
ETAPLIUS - Penkioliktoji karantino diena Lazdijuose
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 31 d. 09:57

Penkioliktoji karantino diena Lazdijuose

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


123546

Penkioliktoji karantino diena Lazdijuose: startavo nuotolinis moksleivių mokymas, VRM surengė nuotolinę konferenciją svarbiausiems klausimams aptarti, sparčiai didėja rajono savanorių būrys. Daugiau apie tai – Lazdijų rajono savivaldybės pranešime.

Visoje Lietuvoje startavo moksleivių mokymas nuotolinius būdu. Didelis iššūkis ne tik mokiniams, mokytojams, bet ir tėvams. Ryte neišvengta sistemos sutrikimų. Dienai pasibaigus, visos mokyklos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui atsiuntė savo pastebėjimus ir įvardijo trikdžius. Visiems sekėsi dirbti ZOOM, SKYPE, CLASROOM, DISKORD sistemose, strigo TAMO, EDUKA, EMA.

„Daugumai vaikų toks darbo metodas labai patiko, buvo įdomu. Viena mama sakė, kad sūnus tiek nedirba mokykloj per pamokas, kiek dirbo nuotoliniu būdu. Dalis pradinių klasių mokytojų dirbo su vaikų grupėmis, kiti su visa klase iš karto. Jiems labai gelbėjo tėvai. Reikia pripažinti, kad tėvai, ypač žemesniųjų klasių mokinių, labai rūpinasi vaikų mokymusi, padeda jiems. Mokytojai ir paaiškino, ir užduotis uždavė įvairiomis formomis. Visų nuotaika (skirtingai, nei ryte) gera, nenusivylė, ruošiasi kitai dienai. Mokytojai labai aktyviai bendrauja uždaroje FB grupėje, tariasi vieni su kitais, padeda, pataria. Išaugo kolegialus bendradarbiavimas. Dar vienas pliusas - tėvai mato vaiko mokymąsi, girdi mokytojo aiškinimą, tiesiogiai dalyvauja ugdymo procese.“ – toks vienos mokyklų atsiliepimas tegul ir kitus padrąsina, kad viskas bus gerai. Linkime kantrybės ir nenuleisti rankų.

Savivaldybės saviizoliacijai pritaikytuose būstuose gyvenančiųjų skaičius - jau 24. Šiandien iš Klaipėdos jūrų uosto ir iš Vilniaus oro uosto buvo parvežti ir apgyvendinti net 8 rajono gyventojai, iš kurių viena 4 asmenų šeima. Visi jaučiasi gerai, nė vienam jų iki šiol simptomai, panašūs į susirgimą dėl koronaviruso COVID-19, nepasireiškė. Dėkojam savivaldybės vairuotojams, kurie dirba ir naktimis, kad grįžtantieji galėtų kuo greičiau pasiekti gimtinę ir įsikurti jiems paskirtose saviizoliacijos vietose.

Alytaus miestas ir Lazdijų rajono savivaldybės bendradarbiaus steigiant karščiavimo kliniką. Karščiavimo klinika jau šios savaitės pabaigoje numatyta atidaryti Alytaus mieste. Joje bus aptarnaujami Lazdijų ir Alytaus rajonų gyventojai, kurie karščiuoja ir jaučia kitus viršutinių kvėpavimo takų ar kitų infekcijų požymius. Klinikoje bus imami mėginiai ir koronaviruso infekcijai nustatyti. Į kliniką bus galima vykti gavus šeimos gydytojo siuntimą. Jie bus išduodami nuotoliniu būdu. Toks bendradarbiavimas užtikrins, kad būtinąją pagalbą gaus visi gyventojai, kurie karščiuoja ir kuriems tikrai reikalingi atitinkami tyrimai ir nuotoliniu būdu skirti vaistus nėra saugu. Sutarta, kad Lazdijų ligoninė karščiavimo klinikai, tol kol ji veiks, paskolins rentgeno aparatą. Klinikoje Alytuje dirbs ir viena mūsų rajono sveikatos priežiūros specialistų komanda - 4 specialistai. Būtent bendradarbiavimo galimybes ir sutinkančių dirbti karščiavimo klinikoje specialistų galimą darbo užmokesčio dydį šiandien rajono vadovai aptarė su asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais. Asmenims, kurie tikrai negalės patys nuvykti į Alytų, bus teikiama pavėžėjimo paslauga. Apie tai informuosime atskirai.

Mūsų rajono medikų sveikatai dėl galimos COVID-19 infekcijos tirti gauti pirmieji 30 testų. Artimiausiomis dienomis bus gautas gerokai didesnis kiekis. Įvertinusios savo įstaigos darbo specifiką ir galimas rizikas, dėl profilaktinių patikrų dažnumo turės nuspręsti kiekvienos medicinos įstaigos administracija individualiai. Sveikatos priežiūros specialistai, jaučiantys net menkiausius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus bus testuojami nedelsiant.

Bendras gyventojų sergamumas Lietuvoje dėl koronaviruso CCOVID-19 didėja. Lazdijų rajone nė vienam gyventojui koranoviruso infekcija nenustatyta. Vakar po pietų sergančiųjų Lietuvoje buvo 484, iš jų 51 medicinos darbuotojas, 7 gyventojai, deja, mirę. Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos šiandien pateiktais duomenimis, šiuo metu iš 100 tiriamų atvejų susirgimų nustatoma mažiau, negu pirmosiomis karantino dienomis. Tai, pasak ministro, rodo ir nustatytas teisingas prevencines priemones, ir mūsų gyventojų sąmoningumą. Iš viso Lietuvoje dėl koronaviruso COVID-19 jau paimta daugiau kaip 10 tūkst. ėminių.

Seimui teikiami svarstyti su COVID-19 pandemija susiję įstatymų pakeitimai. Vienas jų – griežtinti administracines nuobaudas fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie nesilaikys sprendimu nustatytų karantino taisyklių. Fizinius asmenis yra siūloma bausti nuo 500 iki 1500 eurų baudomis, juridinius – nuo1500 iki 6000 eurų baudomis.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat informavo, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija teiks Seimui svarstyti įstatymo pataisą dėl medikų darbo apmokėjimo koronaviruso COVI-19 pandemijos metu. Šiuo metu galiojančiais teisės aktais įtvirtintas 15 proc. atlyginimo priedas, pasak jo, yra gerokai per mažas.

Graži ir jaudinanti rajono savanorių ir savanoriauti pasišovusio jaunimo iniciatyva. Daugybė rajono gyventojų ir jaunimo atsiliepė į rajono savivaldybės merės Ausmos Miškinienės kvietimą prisidėti prie buriamo rajone savanorių būrio. Per keletą dienų jų atsiliepė net 78. Savanoriai pasiruošę talkinti seniūnijoms – padėti, atvežti, nunešti vaistus, maisto, kitų būtinų prekių vienišiems ar negalintiems iš namų išeiti rajono gyventojams. Kreiptis dėl savanorių pagalbos – telefonu+370 619 69 436, el. p. asta.grebliuniene@lazdijai.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA