REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Kovo 1 d. 10:49

Penki klausimai Edvardui Žakariui

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


74143

Šiauliečiams gerai pažįstamas socialdemokratas Edvardas Žakaris grįžta į Šiaulių miesto tarybą. Kodėl karjerą Seime baigęs politikas renkasi neatlygintiną darbą miesto Taryboje?

Penki klausimai – penki tiesūs atsakymai.

-Prasitarėte, kad jaučiatės kaip tas, kuris nesudegė ant laužo. Ką turėjote galvoje?

-Pastaraisiais metais buvau daužomas, maišomas su purvais, kad įkastų man, buvo tyčiojamasi net iš visų turinčių regėjimo negalę, ką konstatavo ne tik žurnalistu etikos prievaizdai, bet ir teismas. Mano prašymu tyrimą atlikusi policija pateikė ir puolime dalyvavusių žinomų politikų pavardes. Kentėjo šeima, mama išėjo iš gyvenimo pirma laiko... Skaudu, bet kas nenužudo, sustiprina.

-Kas ir kodėl tai darė?

-Į miesto Tarybą pateko daug patirties neturinčių, tačiau arogantiškų, ambicingų ir kerštingų žmonių, kurie bijo ir nekenčia suprantančių, kas vyksta, ir sakančių į akis tiesą. Pavyzdžiui, kuo užkliuvo Šiaulius garsinantis kraštotyrininkas, rašytojas Vilius Puronas, kuris niekada nedalyvavo politikoje? Užteko švelniai pajuokauti, nepaklusti ir buvo sumaišytas su purvais, neteko darbo. Tokių žmonių - daug, juos teismai grąžino į darbą, privertė mokėti solidžias kompensacijas. Aišku, ne iš tiesioginių kaltininkų kišenės. Visuomet mušami tie, kurie turi stuburą.

-Jaučiatės piktas, nusivylęs?

-Ne veltui sakoma „Atleisk, Viešpatie, jiems jų kaltes, nes jie nežino, ką daro“. Liūdna ir gaila žmonių, su kuriais neteisingai elgiamasi.

-Kelias kadencijas dirbote Seime, pateikėte daugybę žmones ginančių įstatymų projektų, neskaičiuojant šimtų šiauliečiu, kurių problemas išsprendėte. Kodėl nelikote Vilniuje?

- Tie žmonės, matydami neteisybę, ir paragino kandidatuoti į miesto Taryba, nors galvojau trauktis iš politikos ir skirti visą save šeimai. Visiems jau atsibodo rietenos valdžioje, ne kartą grėsė Tarybos nušalinimas ir tiesioginis valdymas iš Vilniaus. Neišsaugotas universitetas, atlyginimai menki, jaunimas išvažiuoja, socialiniai klausimai sprendžiami vangiai – tampame pilku mirštančiu provincijos miestu. Per ketverius metus mūsų miesto valdžia investavo tik į savireklamą ir sugebėjo pradėti buvusios Tarybos suplanuotus darbus. Gaila, bet Šiauliai blogiausiai iš visų savivaldybių įsisavina europinę paramą. Noriu, kad mano mylimo miesto žmonės jaustųsi ramūs ir saugūs.

-Daugelis jus prisimena kaip aktyvų, žodžio kišenėje neieškantį politika, kurio priimamajame nuolat būriuojasi žmonės. Ko galime tikėtis tapus miesto Tarybos nariu?

-Mano priimamasis bus atviras visiems, kam reikia pagalbos. Nepavyks problemos spręsti Šiauliuose, važiuosiu į Vilnių. Mane pažįstantys žino, kad rankų niekada nenuleidžiu. Ir visada kalbu ir darau tai, ką galvoju. Nors kai kam tai ir nepatinka, - šypsosi E. Žakaris.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP Šiaulių miesto skyriaus rinkimų sąskaitos. Užsakymo nr. 84161REDAKCIJA REKOMENDUOJA