Kultūra | 5 MIN.

„Pavasario balsai“ šį kartą skambėjo Šalčininkuose

Reporteris Skaistė
2019 m. gegužės 8 d. 16:59
pb10-64391.jpg

Šiandien jubiliejinis, dešimtasis, vokalinės muzikos festivalis „Pavasario balsai“ persikėlė į Šalčininkus ir pakvietė dainuoti 95 bendro ugdymo įstaigų mokinius ir 16 jų mokytojų.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistės Vidos Ivanovskajos, kasmet festivalis keičia organizavimo vietą, pernai svečius svetingai priėmė Jašiūnų „Aušros“ gimnazija. Šiuo renginiu siekiama ne tik ugdyti mokinių meno bei kūrybos poreikį, bet ir puoselėti įvairiatautiškumą, todėl šiandien Šalčininkų kultūros centro scenoje skambėjo dainos lietuvių, lenkų, rusų ir anglų kalbomis. Visus kūrinius festivalio dalyviai atliko a capella, su instrumentiniu pritarimu arba fonograma. Dainuojančius mokinius lydėjo ir akomponavo jų mokytojai, pastebėję talentus ir paskatinę juos skleistis.

Dainingus Šalčininkų rajono mokinius ir jų mokytojus palaikė Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič ir specialistė Vida Ivanovskaja, mero padėjėjas Edgar Alkovskij, jaunimo reikalų koordinatorė Justina Balion – Voitonis.

- Gražu, kad čia susirinkome dėl meilės muzikai jau dešimtą kartą. Kažkam tai yra pirma meilė. Tačiau meilė muzikai yra visam gyvenimui. Noriu padėkoti, kad šiandien čia susirinkote, kad dainuosite visomis kalbomis, kaip ir priklauso mūsų rajone – daugiataučiame ir daugiakultūriame. Puoselėkite savo meilę muzikai, tai tokia gyvenimo dalis, kuri Jums atvers gražius horizontus, -sveikindama vaikus, jaunimą ir jų mokytojus kalbėjo mero pavaduotoja Beata Petkevič.

Kultūros centro scena šiandien prisipildė šypsenų, geros nuotaikos, draugiškų ir palaikančių žvilgsnių ir, žinoma, balsų – jaunų, stiprių ir gyvybingų.

- Dešimtasis festivalis – o vis geriau, vis daugiau talentų. Yra kuo didžiuotis mūsų rajonui. Šiandien Europos diena. O kur gi gyvena tikri europiečiai? Šalčininkuose! Kalbame įvairiomis kalbomis, dainuojame iš širdies. Meilė muzikai veda mus į priekį, tad linkiu, kad ji suteiktų Jums visiems laimės, - sveikindama festivalio atlikėjus kalbėjo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič.

Prieš dešimt metų pirmasis festivalis surengtas J. Sniadeckio gimnazijoje, nuo to laiko jis sėkmingai keliauja po visą rajoną, kiekviena gimnazija stengiasi atverti jam duris.

Vokalinės muzikos festivalį „Pavasario balsai“ organizavo Šalčininkų rajono savivaldybė ir Muzikos mokytojų metodinis būrelis. Visi festivalio dalyviai gavo Šalčininkų rajono savivaldybės padėkos raštus ir statulėles.

Šiandien vokalinės muzikos festivalyje „Pavasario balsai“ pasirodė:

Evelina Lavrijaniec (Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, mokytoja Natalija Rogožienė)
Marta Valiukevič (Butrimonių Anos Krepštul gimnazija, mokytoja Lilija Ozarovskaja)
Jaunučių choras ,,Dainelė“ (Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, mokytoja Laurita Rozmyslovičienė)
Ilja Ašakevič (Jašiūnų pagrindinė mokykla, mokytojas Jan Jarmolovič)
Veroniką Volosevič (Jašiūnų „Aušros“ gimnazija, mokytojas Vytautas Latonas)
Margarita Salavei (Dieveniškių „Ryto“ gimnazija, mokytojas Gintaras Staniulis)
Valerija Michalovskaja ir Joana Pristavko (Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kibutė)
Kotryna Salavei (Dieveniškių „Ryto“ gimnazija, mokytojas Gintaras Staniulis)
Mariuš Adamovič (Butrimonių Anos Krepštul gimnazija, mokytoja Lilija Ozarovskaja)
Merginų vokalinis ansamblis (Jašiūnų pagrindinė mokykla, mokytojas Jan Jarmolovič)
Savelij Čepulionis, Julija Lang ir Viktorija Cybulko (Jašiūnų „Aušros”) gimnazija, mokytojas Vytautas Latonas)
Paulina Uliaš (Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, mokytoja Tatjana Ulbin)
Dainų ir šokių ansamblis „Karamelė“ (Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kibutė)
Viktorija Kunej, Viktorija Grinevič ir Joana Žitkevičiūtė (Baltosios Vokės ,,Šilo“ gimnazija, mokytoja Ona Balachnina)
Dominika Narkevič (Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazija, mokytoja Božena Čenko)
Adriana Bryžytė (Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, mokytoja Natalija Rogožienė)
Danielė Petrašun (Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, mokytoja Tatjana Ulbin)
Vokalini ansamblis „Tūkstantukai“ (Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, mokytoja Olga Karčevska)
Choras „Harmonija“ (Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazija, mokytoja Božena Čenko)
Sonata Gasinskytė, Ugnė Kiriuškinaitė ir Viktorija Zagorodnaja (Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, mokytoja Jadvyga Sinkevič)
Edvin Bežanov (Eišiškių gimnazija, mokytoja Anželika Valiukevič)
Sandra Salkevič (Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, mokytoja Elvyra Učkuronis)
Gabriela Mockutė ir Karolina Michailovska (Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, mokytoja Elvyra Učkuronis)
Karolina Aželionis ir Agnė Vilbik (Dainavos pagrindinė mokykla, mokytojas Statys Krupovičius)

NUOTRAUKŲ ALBUMAS


Šiauliai
Pagausėjusiai Šiaulių apuokų šeimynai dabar labiausiai reikia ramybės REPORTAŽAS
Šiaulių pietinio rajono daugiabučių kaimynystėje įsikūrusios didžiųjų apuokų šeimos drama vėl prikaustė gamtos mylėtojų dėmesį. Po tragiškai pasibaigusio praėjusio sezono, kai žuvo abi mažosios patelės, bei šiųmetės gilios žiemos, kurios pūgos sėmė lizdus, buvo rimtai nuogąstaujama dėl šių paukščių ateities. Tačiau šiandien iš Šiaulių skrieja džiugios žinios. Nepaisant spaudusio šalčio, sausio pabaigoje padėti kiaušiniai išgyveno, o kovo pradžia atnešė naują viltį – lizde jau išsirito pirmieji du jaunikliai. Kadangi tai vienintelė Lietuvoje tiksliai žinoma ir dokumentuota perinčių didžiųjų apuokų pora, kiekviena sėkminga jų gyvenimo para prilygsta laimėtam mūšiui už visos rūšies išlikimą.
Gamta | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant kasmetiniam LNK ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ paramos koncertui jautrų video apie savo vaikystę įrašė dėvėtų drabužių ekspertas, internetinės televizijos laidos „Varkė Labdarkė. Turginio dienoraštis“ kūrėjas Tadas Kanapeckas.
Veidai | 3 MIN.
0
Ar kada nors sutikai žmogų ir pajutai – lyg būtum jį pažinojęs visą gyvenimą? Lyg pokalbis tekėtų be pastangų, o tyla nebūtų nejauki? Astrologai sako: kai kurios sąjungos užrašytos žvaigždėse. Štai kaip Zodiako ženklai randa savo sielų draugus.
Lietuva | 3 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad jau per vėlu deryboms su Iranu, nors jų nori Teheranas.
Pasaulis | 2 MIN.
2
Kovo 3 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Šiaulių AVMI) informuoja, kad prasidėjus pajamų deklaravimo laikotarpiui, gyventojai aktyviai teikia pajamų deklaracijas. Iki šiol jau deklaravo daugiau kaip 50,5 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų.
Aktualijos | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Muzika lydi mus visur – nuo rytinės kavos prie darbalaukio iki vakarėlio po atviru dangumi. Tačiau laidai ir sudėtingas garso sistemos montavimas ilgą laiką buvo rimtas barjeras tiems, kurie norėjo mėgautis kokybišku garsu bet kur ir bet kada. Šiandien viskas pasikeitė: belaidės garso kolonėlės iš prabangos prerogatyvos virto kasdienio gyvenimo dalimi, prieinama kiekvienam. Pastaraisiais metais belaidžių kolonėlių paklausa Europoje nuolat auga – pagal „Statista" duomenis, belaidžių garso įrenginių rinka 2025 m. viršijo 10 mlrd. EUR ir toliau plečiasi. Priežastys paprastos – technologijos žengė į priekį, o kainos tapo prieinamesnės. Šiandien rinkoje galima rasti modelių tiek kelionėms, tiek įvairiausių stilių namų interjerams.
Lietuva | 5 MIN.
0
Prieš 2024 metų Seimo rinkimus aktyviai Lietuvos vidaus politikoje dalyvavusi, o dabar nuo jos beveik visiškai atsitraukusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė sako viešai vengianti komentuoti, nes Lietuvoje neužima jokių pareigų.
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Vilnius
Vasario 19 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuotas 21 klausimas.
Politika | 3 MIN.
0
Artėjant 2027 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nustatė kiekvienoje savivaldybėje renkamų savivaldybių tarybų narių skaičių. Pagal naujausius komisijos skaičiavimus, trijose savivaldybėse tarybų narių skaičius keisis.
Politika | 3 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad jau per vėlu deryboms su Iranu, nors jų nori Teheranas.
Pasaulis | 2 MIN.
2
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas antradienį telefonu kalbėjosi apie vengrus, kovojusius už Ukrainą ir paimtus į nelaisvę, aptarė kitus su karu susijusius klausimus, pranešė Kremlius.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
UAB „Akmenė bona“ praneša, kad Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjo veikti 29,5 MW galios vėjo parkas, kuris buvo išvystytas kartu su partneriu UAB „Akmenės laisvoji ekonominė zona“.
Verslas | 4 MIN.
0
Restruktūrizuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų bendrovių „Auga Group“ už 8,46 mln. eurų pardavė 100 proc. pievagrybių verslo „Baltic Champs“ akcijų Latvijos kapitalo įmonei „Global Champs“.
Verslas | 4 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė baigė ikiteisminį tyrimą dėl trijų žmonių žūtimi pasibaigusios avarijos, įvykusios pernai gruodį Panevėžyje. Nustačius visas avarijos aplinkybes, priimtas nutarimas ikiteisminį tyrimą nutraukti, nes avarijos kaltininkas kartu su dviem bendrakeleiviais žuvo.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Šiaulių rajone namo daržinėje pirmadienį rasti šaunamieji ginklai, pranešė policija.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Policijos pareigūnai kovo mėnesį dėmesį skirs vairuotojų blaivumui, pėsčiųjų saugumui ir matomumą gerinančių priemonių naudojimui tamsiuoju paros metu.
Gatvė | 2 MIN.
0
UAB „Pakruojo autotransportas“ autobusų parkas atsinaujina. Po truputėlį žengdama naujovių link įmonė įsigijo naują elektrinį autobusą. Tai antroji elektrinė transporto priemonė įmonėje, kuri užtikrins patogų susisiekimą Pakruojo rajone ir už jo ribų.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kretinga
Klaipėda
Šiemet Kretingos rajono savivaldybės vietinės reikšmės keliams, gatvėms, tiltams, daugiabučių namų kiemams, pėsčiųjų ir dviračių takams tvarkyti rajono biudžete numatyti 7,4 mln. eurų, beveik 3 mln. eurų daugiau nei tam panaudota praėjusiais metais.
Gatvė | 4 MIN.
0
Klaipėdoje pradedami Naikupės gatvės atkarpos nuo Minijos iki Žalgirio gatvės atnaujinimo darbai, pranešė vietos savivaldybė.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Nors Šiauliuose vykęs Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketvertas apsiėjo be šeimininkų komandos, „Šiaulių“ (11-8) sirgaliai vasarį turėjo priežasčių džiaugtis.
Sportas | 6 MIN.
0
Sekmadienį Šiauliuose vykusių Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalinių rungtynių metu netrūko nei sportinės įtampos, nei emocijų tribūnose. Tačiau vienas vakaro epizodas privertė pakilti visą areną – sirgalius Gvidas pataikė metimą nuo vidurio linijos ir laimėjo 5 tūkst. eurų po mokesčių „Citadele“ banko įsteigtą piniginį prizą.
Sportas | 3 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Šiaulių pietinio rajono daugiabučių kaimynystėje įsikūrusios didžiųjų apuokų šeimos drama vėl prikaustė gamtos mylėtojų dėmesį. Po tragiškai pasibaigusio praėjusio sezono, kai žuvo abi mažosios patelės, bei šiųmetės gilios žiemos, kurios pūgos sėmė lizdus, buvo rimtai nuogąstaujama dėl šių paukščių ateities. Tačiau šiandien iš Šiaulių skrieja džiugios žinios. Nepaisant spaudusio šalčio, sausio pabaigoje padėti kiaušiniai išgyveno, o kovo pradžia atnešė naują viltį – lizde jau išsirito pirmieji du jaunikliai. Kadangi tai vienintelė Lietuvoje tiksliai žinoma ir dokumentuota perinčių didžiųjų apuokų pora, kiekviena sėkminga jų gyvenimo para prilygsta laimėtam mūšiui už visos rūšies išlikimą.
Gamta | 5 MIN.
0
Netekome žymaus dailininko, grafiko, dėstytojo, Pakruojo krašto garbės piliečio Romualdo Čarnos. Žymus šalies menininkas paliko ryškų pėdsaką šalies kultūros ir meno gyvenime, garsindamas Pakruojo krašto vardą visame pasaulyje.
Veidai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (toliau – NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI), gripu ir koronaviruso infekcija (toliau – COVID-19 liga) padidėjo visose Šiaulių apskrities savivaldybėse, išskyrus Kelmės ir Radviliškio rajonus. Epideminis sergamumo lygis neregistruotas nė vienoje savivaldybėje.
Sveikata | 3 MIN.
0
Vakar, kovo 2-ąją, buvo lygiai mėnuo, kai Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje dirba nauja vedėja – Rūta Šiaučiulienė. Naujoji vadovė sako, kad pirmasis mėnuo buvo ir labai intensyvus, ir prasmingas. Ji jau turėjo pirmuosius susitikimus su miesto švietimo įstaigų vadovais, susipažįsta su vykdomais projektais, analizėmis ir kitais duomenimis. Pasak R. Šiaučiulienės, galima tik pasidžiaugti, kad Šiauliai turi aktyvią švietimo bendruomenę ir gilias tradicijas, o jai pačiai svarbus pradėtų darbų tęstinumas ir atviras dialogas su visais – nuo vaiko ir jo tėvelių iki mokytojų ar vadovų.
Veidai | 4 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Dar prieš kelerius metus saulės energetika Lietuvoje buvo apipinta keistu įvaizdžiu. Ji atrodė kaip sprendimas tiems, kurie „turi atliekamų pinigų“, gyvena moderniuose namuose ir mėgsta demonstruoti tvarumą.
Namai | 4 MIN.
0
Ar jūsų namuose yra indai kasdienai ir indai šventėms? Anksčiau tai būdavo įprasta, o neretas tokią praktiką vis dar taiko. Tiesa, gerieji indai laikomi indaujose ar giliai spintelėse, imami tik šventėms ar atvykus ypatingiems svečiams, o tada vėl dedami į vietą iki kito karto, kuris gali būti net labai negreitai. O kasdienai naudojami indai paprasti, vienspalviai ar su kuklesniais raštais, neutralūs, neretai įsigyti pigiau. Tačiau ar tikrai nenusipelnome kasdien mėgautis maistu iš dailių ir prabangių indų?
Namai | 4 MIN.
0

Lietuva
Pakruojis
Artėjant kasmetiniam LNK ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ paramos koncertui jautrų video apie savo vaikystę įrašė dėvėtų drabužių ekspertas, internetinės televizijos laidos „Varkė Labdarkė. Turginio dienoraštis“ kūrėjas Tadas Kanapeckas.
Veidai | 3 MIN.
0
Netekome žymaus dailininko, grafiko, dėstytojo, Pakruojo krašto garbės piliečio Romualdo Čarnos. Žymus šalies menininkas paliko ryškų pėdsaką šalies kultūros ir meno gyvenime, garsindamas Pakruojo krašto vardą visame pasaulyje.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Muzika lydi mus visur – nuo rytinės kavos prie darbalaukio iki vakarėlio po atviru dangumi. Tačiau laidai ir sudėtingas garso sistemos montavimas ilgą laiką buvo rimtas barjeras tiems, kurie norėjo mėgautis kokybišku garsu bet kur ir bet kada. Šiandien viskas pasikeitė: belaidės garso kolonėlės iš prabangos prerogatyvos virto kasdienio gyvenimo dalimi, prieinama kiekvienam. Pastaraisiais metais belaidžių kolonėlių paklausa Europoje nuolat auga – pagal „Statista" duomenis, belaidžių garso įrenginių rinka 2025 m. viršijo 10 mlrd. EUR ir toliau plečiasi. Priežastys paprastos – technologijos žengė į priekį, o kainos tapo prieinamesnės. Šiandien rinkoje galima rasti modelių tiek kelionėms, tiek įvairiausių stilių namų interjerams.
Laisvalaikis | 5 MIN.
0
Šioje „Dūzės ir Mūzės nuotykių“ laidelėje nuotaikingai pasitiksime draugų dieną! Nors laidos pradžia vaikučius gali nustebinti, tačiau nuotykių ir linksmybių tikrai netrūks. Taip ir pat svečių!
Laisvalaikis | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Ar kada nors sutikai žmogų ir pajutai – lyg būtum jį pažinojęs visą gyvenimą? Lyg pokalbis tekėtų be pastangų, o tyla nebūtų nejauki? Astrologai sako: kai kurios sąjungos užrašytos žvaigždėse. Štai kaip Zodiako ženklai randa savo sielų draugus.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Kovo 3-ioji – Tarptautinė rašytojų diena; Lėlių šventė (Hina-Matsuri); Pasaulinė laukinės gamtos diena; Pasaulinė klausos diena; Pasaulinė omega-3 diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Upėtakis – viena iš tų žuvų, kuri neretai laikoma labiau šventinio stalo pasirinkimu, tačiau iš tiesų puikiai tinka ir kasdieniams patiekalams. Jo skonis nėra intensyvus, todėl patinka net vaikams ar tiems, kurie žuvies paprastai vengia. Prekybos tinklas „Rimi“ pastebi, kad žuvis vis dar dažnai atsiduria lietuvių lėkštėse rečiau nei mėsa ar paukštiena, nors mitybos specialistai nuolat primena apie jos naudą.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Sviestas jau daugybę metų vadinamas konditerijos karaliumi. Prancūzai netgi turi garsų posakį – „Konditerijoje svarbiausi trys dalykai: sviestas, sviestas ir dar kartą sviestas“. Nors šis nebrangus produktas pirmiausia siejamas su prancūziškais rageliais, pyragais ar sausainiais, jis neretai tampa ir kūrybiškų, netikėtų pikantiškų kulinarinių madų žvaigžde. Apie vieną tokią tendenciją pasakoja „Maximos“ Kokybės ir maisto gamybos departamento technologas Vladislovas Judickis.
Virtuvė | 4 MIN.
0