REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 29 d. 10:18

Patvirtino – Klaipėda nuo kitų metų pradės rinkti 1 euro pagalvės mokestį

Klaipėda

BNS fotobanko nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


293485

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė pagalvės mokesčio įvedimui asmenims, kurie naudojasi uostamiesčio turizmo ir poilsio infrastruktūra. Kaip rašoma savivaldybės sprendimo projekte, ši rinkliava būtų pradėta rinkti nuo 2025 m. sausio 1 d., jos dydis – 1 euras už nakvynę.

„Už“ balsavo 21, susilaikė 8, „prieš“ nebalsavo nė vienas tarybos narys.

Anksčiau siūlyta, kad rinkliava būtų pradėta rinkti nuo 2024 m. birželio 1 d. Bet, kaip nurodoma projekto koregavimo dokumente, klausimą nagrinėję komitetai pasiūlė nukelti pagalvės mokesčio įsigaliojimą.

Finansų ir ekonomikos komitetas suabejojo, ar numatyti 3 mėn. yra pakankami sistemos pasirengimui. Tuo metu Kultūros, švietimo ir sporto komitetas siūlė 2024 m. spalio 1 d. įvedimo datą, nes numatytas perėjimo laikotarpis būtų per trumpas. Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas pasiūlė 2025 m. pradžią, nes taip verslui nebūtų sukeltos papildomos administracinės kliūtys.

Ankstesniame projekto variante taip pat siūlyta, kad pagalvės mokesčio dydis siektų 2 eurus už naktį vienam asmeniui. Bet savivaldybė pritarė tarybos nario Tomo Juočio siūlymui sumažinti tarifo dydį.

„Pagalvės mokestis yra tam tikras susitarimas tarp verslo ir savivaldybės. Visi nori pamatyti, ką gaus iš savivaldybės už mokestį. Tad eikime nuosekliai, nes 2 eurai būtų ėjimas iš karto prie didžiausio Lietuvoje apmokestinimo, tai pradėkime nuo mažesnio“, – tarybos posėdyje teigė T. Juočys.

„Dėl 1 euro. Ši nuomonė yra suformuota iš kitų miestų praktikos, kadangi jie pradėjo nuo mažesnių dydžių. Palanga pradėjo nuo 1 lito, kas pavirto 30 euro centų ir laikui bėgant atėjo iki 2 eurų. Galbūt tokia logika tiktų ir mūsų miestui“, – sakė Klaipėdos meras Arūnas Vaitkus.

Savivaldybė teigia, kad ši rinkliavai bus skirta Klaipėdos miesto savivaldybės turistiniam patrauklumui didinti, įrengiant ar atnaujinant turizmo ir kultūros infrastruktūrą, priemonėms mažinti sezoniškumą, gerinti teikiamų turizmo ir kultūros paslaugų kokybę.

Visgi, rinkliava nebus skaičiuojama nuomojantis būstą ilgiau nei 1 mėn., moksleiviams ar asmenims iki 18 metų, ligoniams kurių reabilitacija apmokama iš sveikatos draudimo fondo bei asmenims, kuriems nustatytas iki 40 proc. dalyvumo lygis.

Panašios rinkliavos taikomos: Vilniuje, Trakų rajone Palangoje, Druskininkuose – 2 eurai už nakvynę, Kaune – 1 euras už nakvynę. Tuo metu Birštone, apsistojus iki 7 parų taikomas 2 eurų pagalvės mokestis, bet nuo 8 nakvynės – 1 euras.

Patogiam mokesčio administravimui savivaldybė planuoja įsigyti elektroninę rinkliavos sistemą, panašią į Kauno miesto. Skaičiuojama, kad sistemos diegimui prireiks 42 tūkst. eurų, jos palaikymas kasmet kainuos iki 9 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA