REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2024 m. Vasario 26 d. 16:31

Patarimai, ko nedaryti įsirenginėjant vonią

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


293178

Vonios kambaryje dažniausiai apsilankome ne vieną kartą per dieną, todėl norisi, kad jis būtų ir praktiškas, ir jaukus. Ši patalpa atnaujinama pakankamai retai, tad į jos įrengimą visuomet žiūrime atsakingai. Tiesa, kartais pasitaiko tam tikrų klaidų, kurios vėliau turi neigiamos įtakos malonioms patirtims vonios kambaryje. Šį kartą pakalbėsime apie tai, ko verčiau nedaryti įsirenginėjant šią patalpą.

Nepagailėkite laiko tikslingam planavimui

Retas kuris gali didžiuotis erdviu vonios kambariu, tačiau kone kiekvienas jame nori sutalpinti kuo daugiau baldų ir įrenginių. Akivaizdu, kad be tikslaus planavimo nepavyks to padaryti – priešingu atveju gali pritrūkti vietos patogiam praėjimui ar priėjimui prie atitinkamos įrangos. Nesuklysite, jeigu nusibraižysite preliminarų patalpos planą – taip tiksliau galėsite įsivertinti savo galimybes. Tačiau tai nereiškia, kad teks atsisakyti Jums svarbių daiktų: galbūt galėsite pasirinkti mažesnius jų dydžius ar atrasite kitus erdvę taupančius sprendimus.

Neiškelkite stiliaus aukščiau už funkcionalumą

Vonios kambarys yra ta erdvė, kuri turėtų būti praktiška ir funkcionali, tad renkantis jai skirtus sprendimus, pirmenybę reikėtų teikti būtent šioms savybėms. Pasitaiko atvejų, kuomet priimant sprendimą laimi grožis, o ne funkcionalumas – dažnu atveju tai turi neigiamos įtakos tolimesnėms patirtims vonios kambaryje. Žinoma, vonios įranga ir baldai tikrai gali ir netgi turi būti žavūs, tačiau ši jų savybė neturėtų tapti prioritetine. Tikėtina, kad vadovaujantis tokia logika, Jums pavyks sutaupyti papildomų lėšų, kurių dažnai pareikalauja perteklinės, tačiau ne visuomet naudingos įrangos savybės.

Nenuvertinkite vonios ventiliatoriaus svarbos

Nors šis vonios aksesuaras daugeliui yra puikiai pažįstamas, įsirenginėdami šį kambarį, neretai pamirštame apie jo egzistavimą. Tačiau būtent jo dėka drėgmė gali pasišalinti iš šios uždaros, dažnu atveju – net ir langų neturinčios patalpos. Ilgainiui besikaupianti drėgmė gali turėti įtakos pelėsio atsiradimui – tikriausiai net nereikia pasakoti, jog kartu su juo gali atsirasti ir daugiau problemų. Jei nesinori su jomis susipažinti iš arčiau, būtinai apsirūpinkite šiuo aksesuaru – dažniausiai jam neprireikia didelių išlaidų, tačiau nauda yra neįkainojama.

Nepamirškite pasirūpinti daiktų sandėliavimo sprendimais

Tuomet, kai visi daiktai vonios kambaryje turės savo vietą, aplinka bus kur kas tvarkingesnė, jaukesnė ir netgi funkcionalesnė. Dėl to ypač svarbu gerai apgalvoti daiktų sandėliavimo sprendimus, jog vėliau nereikėtų jų laikyti kur papuola. Verta pagalvoti apie veidrodines spinteles ir pakabinamus, su praustuvu sujungtus baldus – taip maksimaliai išnaudosite turimą vietą. Tačiau lygiai taip pat galite rinktis ir kitus variantus – poreikiai priklausys nuo to, kiek daiktų vonios kambaryje planuojate laikyti.

Neignoruokite vonios apšvietimo

Dažnu atveju į vonios kambarį nepatenka natūrali šviesa, todėl ypač svarbu pasirūpinti tinkamu apšvietimu – jis užtikrins, jog patogiai galėsite atlikti visas procedūras. Nesuklysite, jeigu pasirūpinsite ne tik pagrindiniu šviestuvu, bet ir papildomu apšvietimo šaltiniu, kurį įsijungsite tuomet, kai darysitės makiažą ar tvarkysitės plaukus. Dažniausiai papildoma šviesa būna integruota į veidrodines spinteles ar komplektuojama kartu su pavieniais aksesuarais – turėkite tai omenyje juos besirinkdami.

Nepamirškite saugumo

Vonios kambaryje yra pakankamai didelė paslydimo rizika, todėl reikėtų labai atsakingai rinktis grindų dangą. Šioje patalpoje dažniausiai klijuojamos plytelės – pirmenybę reikėtų teikti neslidiems modeliams. Ypač tinka matiniai, tekstūruoti paviršiai, kurie gerą sukibimą užtikrina net ir būdami šlapi. Jei vonios kambarys mažesnis, pirmenybę turėtumėte teikti šviesesniems atspalviams, tačiau reikėtų atsižvelgti ir į bendrą patalpos interjerą. Platų šių apdailos medžiagų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/plyteles-grindims.

Nesivaikykite trumpalaikių tendencijų

Kaip ir minėjome prieš tai, vonios kambarys yra atnaujinamas pakankamai retai – reikėtų pasirūpinti, kad ir interjeras nepasentų anksčiau laiko. Tai bus galima užtikrinti pirmenybę teikiant nesenstančiai, universaliai stilistikai. Neutralių atspalvių, lengvai derinamos sienų plytelės, tokia pati grindų apdaila ir pernelyg neišsiskirianti vonios įranga bus saugus ir praktiškas pasirinkimas. Tiesa, įdomūs sprendimai ir ryškios spalvos taip pat yra sveikintinos, tačiau juos reikėtų naudoti saikingai. Ypač saugu eksperimentuoti renkantis aksesuarus, kuriuos vėliau galima lengvai pakeisti.

Išvengę visų šių klaidų, įsirengsite praktišką, funkcionalų ir stilingą vonios kambarį. Tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – svarbiausia tinkamai susidėlioti prioritetus ir tiksliai žinoti savo poreikius bei galimybes.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA