REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Gegužės 18 d. 21:03

Pasveikinti garbės ženklais apdovanoti Šiaulių medikai

Šiauliai

Agnės Buchaitės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


267681

Šiaulių miesto meras pasveikino Sveikatos apsaugos ministerijos garbės ženklais apdovanotus miesto medicinos darbuotojus. Dviem šiaulietėms suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas, vienai – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas.

Agnės Buchaitės nuotr.

Šiaulių savivaldybės vadovas Artūras Visockas priėmė ir pasveikino svarbiausius šalies medikų apdovanojimus pelniusias šiaulietes. Minint medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija tradiciškai organizavo Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimus. Už sunkų ir pasiaukojantį darbą bei nuopelnus sveikatos apsaugos sistemai, ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė ir trims šiauliečiams.

Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteiktas Šiaulių reabilitacijos centro direktorei Irinai Jazdauskaitei-Uščiauskienei ir Šiaulių Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai psichiatrei Eugenijai Nekrašienei. Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro bendrosios praktikos slaugytojai Dianai Taujenienei suteiktas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas.

Merui A. Visockui pakvietus viešnias pokalbiui prie kavos puodelio, buvo labai daug kalbama apie psichinę sveikatą, šiuolaikines sveikatos problemas. Gydytoja Eugenija Nekrašienė akcentavo, kad su psichikos problemomis susiduria vis jaunesni žmonės, o viena iš didžiausių šiuolaikinio žmogaus problemų – didžiulis įsitraukimas į technologijas, ypač – į mobiliuosius telefonus. Ypatingai daug problemų dėl to turi vaikai.

Diana Taujenienė papasakojo ir savo patirtį, kaip šią problemą bando spręsti šeimoje tariantis ir ribojant telefono naudojimo laiką, bei akcentavo, kad pernelyg didelis mobiliųjų telefonų naudojimo integravimas į mokymosi procesą (pavyzdžiui, žinių patikrinimai vyksta mobiliųjų telefonų programėlių pagalba) tik blogina situaciją: vaikai ne tik labiau pririšami prie telefonų, dažnai testus sprendžia ar kitus darbus telefonu atlieka negalvodami, nepasitikrindami, tiesiog suspaudydami atsakymus.

Irina Jazdauskaitė-Uščiauskienė pateikė pavyzdį, kuomet vienoje prestižinėje mokykloje pamokų metu telefonai buvo surenkami, ribojamas naudojimasis jais. Visos medikės sutarė, kad perteklinis technologijų naudojimas yra didelė šiuolaikinių žmonių problema.

Visos medikės pasidžiaugė per pastarąjį laikotarpį pagerėjusiomis darbo sąlygomis, medicinos įstaigų būkle, prisiminė savo darbo pradžią. I. Jazdauskaitė-Uščiauskienė pasakojo, kaip savo darbinę karjerą pradėjo kaimiškoje vietovėje, kur teko matyti ir susidurti su visokiausiais gyvenimo atvejais. Ji džiaugėsi, kad savo gyvenime turėjo galimybę patirti paprasto gydytojo duonos, nes vadovaujant kolektyvui būtinas supratimas apie darbo specifiką, neužtenka vien vadybinių žinių.

Taip pat ji pasidžiaugė savo ilgamečiu įdirbiu ir tuo, kad jos įstaigoje medikai gauna padorius atlyginimus, gydytojai iš visos Lietuvos atkeliauja semtis patirties, o pacientai siekia patekti pas juos.

Agnės Buchaitės nuotr.

E. Nekrašienė prisiminė, kaip kūrėsi psichinės sveikatos skyrius, kaip vyko fiziniai pasiruošimo darbai, kaip pirmieji gydytojai sprendė iškilusias problemas ir kaip jis augo. Pasidalino savo profesijos kasdienybe ir specifika. Psichiatro profesija specifinė tuo, kad būtina įgauti atėjusio gydytis žmogaus pasitikėjimą – tik tuomet jis atsivers ir gydymas bus sėkmingas. Kaip teigė gydytoja, pirma eina žodis, tik po to – gydymas ir vaistai.

Diana Taujenienė papasakojo apie savo darbo kasdienybę, ligonius, kuriems sunku ir kurie kartais išsilieja ant aptarnaujančio personalo, tačiau su tuo tenka susitaikyti, ir nors gal ir pasitaiko liūdnų ar nemalonių situacijų, visgi dirbant būtinas supratimas, kad sunkūs ligoniai išgyvena stresines situacijas ir kartais gali pasielgti netinkamai. Slaugytojas – pirmas pagalbininkas pacientui, turintis sugerti jo emocijas ir suteikti žmogišką pagalbą.

Susitikime su nusipelniusiais Šiaulių medikais taip pat dalyvavo mero patarėjas Vincas Urbonavičius ir Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vadovė Kristina Strupienė.

Užsakymo nr. 101543REDAKCIJA REKOMENDUOJA