REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Spalio 30 d. 16:40

Pasvalio rajone sulaikytas vyras, kuris neteisėtai gabeno 5 Sirijos piliečius

Pasvalys

VSAT nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT


282315

Šiaulių užkardos pasieniečiai Pasvalio rajone sulaikė Estijoje gyvenantį vyrą, kuris iš Latvijos automobiliu „Land Rover“ neteisėtai gabeno 5 Sirijos piliečius. Pastarieji Latvijoje yra pasiprašę prieglobsčio ir iš šalies išvykti negalėjo. Šiuos sulaikytuosius Lietuvos pasieniečiai planuoja grąžinti Latvijai, o jų gabentojui gresia laisvės atėmimas iki 6 metų.

Sekmadienio popietę VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai vykdė neteisėtos migracijos prevenciją bei kontrolę magistraliniame kelyje Bauskė–Panevėžys ties Pasvalio rajono Škilinpamūšio kaimu. Čia pasieniečiai patikrinti sustabdė ką tik iš Latvijos įvažiavusį automobilį „Land Rover“. Prie visureigio estiškais valstybinio numerio ženklais vairo sėdėjo 37-erių Estijoje gyvenantis asmuo be pilietybės.

Kartu su juo važiavo penki vyrai. Jie prisistatė Sirijos piliečiais ir VSAT pareigūnams pateikė Latvijos užsieniečių registracijos centro išduotus prieglobsčio prašytojų dokumentus. Paaiškėjo, kad į Vakarų Europą samdytu visureigiu „Land Rover“ neteisėtai keliavo du 25-erių, 26-erių, 28-erių ir 43-ejų metų sirai.

Latvijoje jie pasiprašė prieglobsčio, neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos. Kol yra nagrinėjami jų prieglobsčio prašymai, tokie užsieniečiai iš šalies išvykti neturi teisės. Tokia schema, kai iš Baltarusijos į ES besibraunantys migrantai prašo prieglobsčio pirmoje bendrijos valstybėje, o pradėjus tokias procedūras ieško progų sprukti į Vakarų Europą, yra dažnai jų naudojama. Latvija ir Lietuva tokių piktnaudžiautojų teise išeiti iš apgyvendinimo vietų planuose tėra tranzitinės valstybės.

Vairuotoją ir keleivius VSAT pareigūnai sulaikė. VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Sirų gabentoją pasieniečiai uždarė į areštinę, artimiausiu metu jam bus paskirta kardomoji priemonė. Neteisėtus migrantus, kaip įprasta tokiais atvejais, planuojama perduoti Latvijos pareigūnams.

Estijoje gyvenančio pilietybės neturinčio vyro visureigis „Land Rover“ saugomas Šiaulių pasienio užkardoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA