REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 14 d. 15:07

Pasvalio gyventojai už šildymą mokės mažiau

Pasvalys

Vyginto Skaraičio nuotr.

EtapliusŠaltinis: AB „Panevėžio energija“


283469

Šių metų spalio mėnesio mokėjimai Pasvalio gyventojams už centralizuotai tiekiamą šilumą 50 kv. m ploto buto šildymui renovuotame name vidutiniškai sieks 16 eurų, senos statybos ir energetiškai neefektyviame – 28 eurus.

Kiek namo gyventojai mokės už spalio mėnesio šildymą priklausys ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo namo energetinio efektyvumo, nuo kada buvo įjungtas šildymas namuose ir kiek šilumos buvo suvartota.

Šiais metais daugiabučiai gyvenamieji namai Pasvalyje buvo pradėti šildyti tik dviem dienomis vėliau nei pernai, t.y. nuo spalio 12 d., tačiau šio spalio mėnesio antroji pusė buvo net 4,2 laipsnio šaltesnė nei praėjusiais metais, kai vidutinė lauko oro temperatūra siekė 9,5°C šilumos. Vėsesni orai lėmė beveik 20 proc. didesnį šilumos suvartojimą, tačiau spalio mėnesio AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina 6,96 ct už kWh gyventojams, lyginant su 2022 metų spalio mėnesiu, buvo net 37 proc. mažesnė. Būtent, šių metų spalio pigesnė šiluma darė įtaką gyventojų mažesniems mokėjimams už būsto šildymą nei pernai.

Nerenovuotuose daugiabučiuose namuose, kurie ir šiuo metu nėra renovuoti, šilumos punktai yra senos konstrukcijos su elevatoriniais mazgais, be automatinių temperatūros reguliavimo prietaisų, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai suvartojo 390 kWh (7,80 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Išlaidos už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudaro 27,50 Eur (0,55 Eur už vieną kv. metrą). Prieš metus už šilumą buvo mokėta apie 37 Eur (0,74 Eur už vieną kv. metrą).

Naujuose, renovuotuose ar po 1993 metų pastatytuose daugiabučiuose namuose, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai reikėjo 220 kWh (4,40 kWh/vienam kv. m) šilumos. Už tokio dydžio būsto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 15,50 Eur (0,31 Eur už vieno kv. metrą). Už buto šildymą praėjusių metų spalį vidutiniškai mokėta apie 20 Eur (0,39 Eur už vieną kv. metrą).

Informacija vartotojui

  • 2023 m. spalio mėnesį gyventojams nustatyta AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina 6,96 ct/kWh (be PVM) buvo viena iš mažesnių kainų tarp šilumos tiekimo įmonių ir užėmė 8-ą vietą nuo mažiausios šilumos kainos šalyje.
  • Informaciją apie vidutinius šilumos suvartojimus ir mokėjimus galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt, skyrelyje Gyventojams/„Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose“.
  • Kiekvieno konkretaus namo faktiniai mokėjimai yra skirtingi. Juos pamatyti ir palyginti galite AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje pe.lt, skyrelyje Gyventojams/„Namo informacija“.
  • Prisijungus prie Klientų savitarnos portalo bendrovės interneto svetainėje pe.lt, galite peržiūrėti jums pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.
  • AB „Panevėžio energija“ klientai dėl jiems iškilusių klausimų gali kreiptis į Klientų aptarnavimo tarnybą tel. 8 45 50 1050 arba el. paštu klientai@pe.lt.


REDAKCIJA REKOMENDUOJA