REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 22 d. 14:25

Pasodinta „Trispalvė saugaus eismo giraitė“

Šiauliai

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


57335

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga jau eilę metų įgyvendina projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Šiemet, minint atkurtos Lietuvos 100-metį, spalio 19 d. Skaistgiryje, Joniškio r. buvo pasodinta ketvirtoji saugaus eismo giraitė.

Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti ir respublikiniam konkursui „Eismo saugumas bendruomenėse“ įprasminti Skaistgiryje (uolyno tvenkinių ir poilsio zonų prieigose) buvo sodinama „Trispalvė saugaus eismo giraitė“. Šiame respublikiniame projekte jau šešerius metus aktyviai dalyvauja skaistgiriečiai, kurie vykdant saugaus eismo projektus aktyviai bendradarbiauja su seniūnijų, policijos, švietimo ir kitų įstaigų bei organizacijų specialistais.

Šiemet Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, vadovaujama Vidos Urbonienės, kartu apjungė į bendrą susivienijimą Reibinių kaimo bendruomenę, Skaistgirio Šv. Jurgio parapiją ir Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialą. Organizacijų susivienijimas aktyviai prisijungė prie eismo kultūros ugdymo ir prie renginių organizavo eismo saugumo gerinimui.

Šimtmečio saugaus eismo giraitės sodinimo akcijoje taip pat dalyvavo LR Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Skaistgirio seniūnija, Šiaulių AVPK Joniškio rajono PK pareigūnai, Raseinių rajono atstovai iš Gėluvos, Šiluvos, Berteškių, Žaiginio, Anžilių kaimo bendruomenių ir Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos. Į talką sugužėjo didžiulis būrys bendruomeniškų gyventojų, o kartu su jais akcijoje dalyvavo ir pats projekto simbolis – KATINAS.

Pasodinti 45 ąžuolai: geltonalapiai, žalialapiai, raudonalapiai, kurie simbolizuoja bendruomenės pastangas skatinti žmonių pilietiškumą ir saugų elgesį kelyje. Ąžuoliukų sodinimą lydėjo skambanti muzika ir vieningai sudainuota daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, atliekama Skaistgirio kultūros namų etnografinio ansamblio. Padėkota organizatoriams, projekto dalyviams bei visai bendruomenei, aktyviai prisijungus prie Šimtmečio saugaus eismo giraitės sodinimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA