PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 24 d. 11:43

Paskutinę pagarbą G. Kirkilui atidavęs V Adamkus: savo darbais jis labai ryškiai įeina į mūsų valstybės atkūrimo procesą

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


299164

Buvęs premjeras Gediminas Kirkilas reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybės kūrimo, sako į ilgamečio parlamentaro laidotuves trečiadienį atvykęs prezidentas Valdas Adamkus. Todėl, pasak prezidento, jo atminimas neabejotinai išliks pavyzdžiu ateities kartoms.

„Man atrodo, jis buvo iškilus Lietuvos politikas, kadangi savo veiksmais vertino pirmiausiai valstybę, žmogų, o ne kokią privačią organizaciją, kuriai pats priklausė. Savo darbais jis labai ryškiai įeina, man atrodo, į mūsų valstybės atkūrimo procesą. Galime tik pasidžiaugti jo įnašu ir pavyzdžiu ateinančioms kartoms“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Adamkus.

Trečiadienį nuo 9 iki 12 val. su buvusiu ministru pirmininku dar galima atsisveikinti laidojimo rūmų „Ritualas“ didžiojoje salėje. Nuo 12 val. jo urna bus išnešama. Amžinojo poilsio politikas atguls Antakalnio kapinėse.

ELTA primena, kad apie netikėtą G. Kirkilo mirtį pranešta šeštadienio rytą. Jis ėjo 73-iuosius metus.

Vyriausybei G. Kirkilas vadovavo 2006–2008 metais. Prieš tai jis ėjo krašto apsaugos ministro pareigas, nuo 1992 iki 2020 metų buvo renkamas į Seimą.

2003 metais politikas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.