REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Balandžio 16 d. 14:43

Paskutinę lenktynių dieną B. Vanagui teko kautis su motobagiais

Lietuva

Vytauto Pilkausko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


264488

Sekmadienio popietę „TOYOTA GAZOO Racing Baltics" ekipažas pasiekė Ispanijos pietvakariuose vykstančių „Baja TT Dehesa Extremadura" finišo liniją. Nors komandos ekipažas ant nugalėtojų pakylos nelips, abu sportininkai džiaugiasi pasiruošimo 2024-ųjų startui Dakare rezultatais.

Anot komandos piloto Benedikto Vanago, paskutinės dienos trasa, vedanti per vynuogynus, buvo tinkamesnė mažiems ir manevringiems motobagiams. „Tiesą sakant, teko kautis ne su pagrindiniais mūsų varžovais automobiliais, o motobagiais. Mūsų sunkūs ir inertiškesni automobiliai šioms trasoms nelabai tiko. Visgi, savo darbą padarėme neprastai", – komentavo žymus Lietuvos lenktynininkas. Pirmame etape ekipažas finišavo trečias, nuo lyderio atsilikdamas vos 48 sekundėmis, o antrame – ketvirtas. Nuo lyderio jį skyrė vos 19 sekundžių.

Nors podiumo vietos „TOYOTA GAZOO Racing Baltics" ekipažui iškovoti nepavyko, startui Dakare besiruošiantiems lenktynininkams buvo svarbi ne tik pergalė, bet ir greičio ruožuose kaupiama patirtis. „Europos taurės taškų kraitis pradeda pildytis. O mes turėjome gerą treniruotę ir susirinkome neįkainojamą patirtį ateinančiam startui šiame Ispanijos regione", – sakė B. Vanagas.

Preliminariai lenktynėse greičiausias buvo Portugalijos TT čempionas ir „Toyota Hilux" pilotas Tiago Reisas. Antrą vietą užėmė „Mini" vairuojantis čekas Petras Hozakas. Trečias – „Cam-am" pilotas portugalas Joao Diasas.

Benediktas Vanagas, vienintelis Lietuvos automobilių atstovas „FIA European Cup for Cross Country Bajas" galutinėje įskaitinėje lentelėje liko šeštas. Įveikęs 500 km, nuo lyderio jis atliko 7 min. ir 10 sek. Dėl motobagio variklio problemų iš lenktynių šeštadienį pasitraukė Tomas Mickus ir Darius Leskauskas. Egidijus Valeiša ir Mindaugas Varža dar tęsia lenktynes.

Balandžio 14–16 d. vykusiose lenktynėse dalyviai turėjo įveikti beveik 500 sportinių kilometrų. Didžiulio masto lenktynės į Badachoso regioną pritraukė per 180 sportininkų iš Europos ir Amerikos. „TOYOTA GAZOO Racing" komandos dar laukia FIA Europos bajų taurės etapai Vengrijoje, Graikijoje, Turkijoje bei Portugalijoje. Artimiausios lenktynės jau birželio 14-17 d. Graikijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA