Dakaras | 4 MIN.

Paskutinė Dakaro diena: kurias vietas užėmė lietuviai

Alfa.lt
2025 m. sausio 17 d. 12:06
Arūnas Gelažninkas / RentwayDakarteam

Penktadienį Saudo Arabijoje oficialiai baigsis 47-asis Dakaro ralis. Paskutinę dieną dalyviai turėjo įveikti tik 61 kilometro ilgio greičio ruožą.

Finišavę ekipažai pravažiuos per Dakaro podiumą, kur jiems bus įteikti medaliai. Kiekvienos klasės trys greičiausi dalyviai taip pat gaus prestižines Beduino statulėles.

2025-ųjų Dakaro ralyje startavo penki motociklininkai iš Lietuvos: Arūnas Gelažninkas, Modestas Siliūnas, Nerimantas Jucius, Mykolas Paulavičius ir Gediminas Šatkus. Pastarasis, 48 valandų „Chrono“ etape kritęs nuo motociklo ir susilaužęs raktikaulį, buvo priverstas iš lenktynių pasitraukti.

A. Gelažninkas bendrojoje įskaitoje užėmė 32 vietą, o „Rally 2“ motociklų įskaitoje – 22-ąją.

„Jau šeštas medalis iš šešių. Esu labai laimingas. Šiandien smagiai važiavosi, nežinau dar rezultatų, bet jie bus neblogi. Šis Dakaras man davė vieną sunkiausių iššūkių sportininko karjeroje finišuoti 280 km be priekinės pakabos, be šakių. Buvo daug laiko apmąstyti daug dalykų, bet sukandęs dantis tai padariau, esu laimingas, esame finiše“, – po lenktynių kalbėjo Lietuvos motociklininkas.

Šiose lenktynėse debiutavęs N. Jucius bendrojoje įskaitoje buvo 29-as, o „Rally 2“ motociklų įskaitoje – 19-as.

M. Siliūnas bendrojoje įskaitoje užėmė 52 vietą, o „Rally 2“ motociklų įskaitoje – 42 poziciją.

Dar vienas debiutantas M. Paulavičius bendrojoje įskaitoje buvo 73-ias, „Rally 2“ motociklų įskaitoje užėmė 63 vietą.

Automobilių įskaitoje Dakaro ralyje startavo keturi ekipažai iš Lietuvos. Trysiš jų lenktyniavo pajėgiausioje „Ultimate“ automobilių įskaitoje, vienas duetas važiavo žemesnėje „T1.2“ automobilių klasėje.

Rokas Baciuška bendrojoje įskaitoje užėmė 12 vietą, „Ultimate“ automobilių įskaitoje taip pat buvo dvyliktas.

„Gera finišuoti. Žinome, kad greičio turime, – po finišo kalbėjo iš Tauragės kilęs sportininkas. – Jeigu atimtume tas dvi valandas, galbūt būtume penketuke, visiškai kita motyvacija būtų buvusi. Galbūt būtų buvę galima pakovoti ir dėl podiumo.

Pirmą dieną, kai akmuo davė man per širdį šiek tiek, bet nieko – vis tiek smagiai palenktyniavome. Pirmi metai, 12 vieta, finišuotas Dakaras iš pirmo karto su automobiliu.“

Gintas Petrus ir Darius Leskauskas bendrojoje įskaitoje užėmė 42 poziciją, o „Ultiamte“ automobilių įskaitoje – 27 vieta.

Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažas antroje 48 valandų „Chrono“ etapo dalyje apsivertė vos po keturių kilometrų nuo starto linijos, o po avarijos dykumoje turėjo praleisti 13 valandų. Kadangi ekipažas nesugebėjo baigti greičio ruožo, jis varžybas tęsė „Dakar Experience“ įskaitoje, kuri neturi įtakos bendriems rezultatams.

Sėkmingai Dakaro ralyje startavęs Benediktas Vanagas, varžyboms įpusėjus, turėjo iš jų pasitraukti. Ekipažas trenkėsi į akmenį ir smarkiai apgadino savo „Toyota Hilux T1+“ automobilį.

Sunkvežimių įskaitoje Vaidoto Žalos ekipažas penktadienį paskutinį etapą įveikė per 1 val. 6 min. 42 sek. Su šiuo rezultatu lietuvis šiandienos etape užėmė trečią vietą.

2025-ųjų Dakaro ralyje V. Žala sunkvežimių įskaitoje užėmė penktą vietą, jis nuo lyderio atsiliko 7 val. 18 min. ir 10 sek.

„Dakar Classic“ kategorijoje dalyvavęs lietuvių „Ovoko Racing“ ekipažas (Karolis Raišys ir Ignas Daunoravičius) su seniausiu „Defender“ automobiliu iškovojo 3 vietą absoliučioje įskaitoje ir į gimtinę parveš Dakaro nugalėtojų simbolį – beduino statulėlę.


Kelmė
Kelmės rajone kertamas medis sužalojo vyrą
Kelmės rajone kertamas medis sunkiai sužalojo vyrą, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vilnius
Lietuva
Kas, jei įprastas kalbų mokymosi triukas – lipnūs lapeliai su daiktų pavadinimais užsienio kalba ant baldų, daiktų ar kitų objektų – persikeltų į visą miestą? Būtent tai šiomis dienomis galima išvysti Vilniuje.
Aktualijos | 4 MIN.
0
Kadaise BTV orų mergaite buvusi, vėliau garsioje TV laidoje „Be tabu“ žibėjusi gražuolė Greta Šapkaitė jau keliolika metų atsitraukusi nuo televizijos, kuria verslą, o pastaraisiais metais gyveno Jungtinėje Karalystėje, Monake ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Tačiau tėvynėje žinoma moteris turi skolų, dėl kurių kreditoriai ir antstoliai nusitaikę į vienintelį Lietuvoje jai likusį turtą.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Lietuva
Radviliškis
Balandžio 16-oji – Benedikto kiaušinių diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Radviliškio mieste prasidėjo svarbus darbų etapas Gražinos pagrindinėje mokykloje. Čia vykdomas projektas „Ugdymo prieinamumo didinimas atskirtį patiriantiems vaikams Radviliškio rajone“, kurio tikslas – sudaryti geresnes ir patogesnes sąlygas mokytis visiems vaikams, nepriklausomai nuo jų fizinių galimybių ar socialinės situacijos.
Aktualijos | 2 MIN.
0



Vilnius
Vilnius
Kas, jei įprastas kalbų mokymosi triukas – lipnūs lapeliai su daiktų pavadinimais užsienio kalba ant baldų, daiktų ar kitų objektų – persikeltų į visą miestą? Būtent tai šiomis dienomis galima išvysti Vilniuje.
Lietuva | 4 MIN.
0
Prezidentūros inicijuota diskusija su Vyriausybe ir Vilniaus miesto savivaldybe, kaip atnaujinti veiklą ant senųjų žydų kapinių pastatytuose sovietiniuose rūmuose, supykdė žydus visame pasaulyje.
Lietuva | 18 MIN.
13

Šiauliai
Šiauliai
Panevėžyje gimęs politikas, Seimo narys ir visuomenės veikėjas Domas Griškevičius didesnę dalį savo gyvenimo praleido Šiauliuose, šiauliečių yra išrinktas atstovauti miesto interesus Seime, todėl drąsiai save gali vadinti nebe panevėžiečiu, o šiauliečiu. Kokią Lietuvą jis mato po penkerių metų, kokią širdies ir laiko dalį vyrui užima futbolas ir kaip spėja suderinti darbą Vilniuje su šeima Šiauliuose?
Politika | 4 MIN.
2
2023 metais degalinių tinklui „Jozita“ skirtą 95 tūkst. eurų dydžio baudą buvo mėginama nubraukti atgaline data – perrašant įstatymą, už kurio pažeidimus buvo nubausta „Jozita“ ir dar kelios degalų sektoriaus įmonės, rodo naujausias tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas.
Politika | 5 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
Vengrijoje vykusius rinkimus laimėjęs Peteris Magyaras trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė, vos tik atėjusi į valdžią, sustabdys valstybinių žiniasklaidos priemonių transliacijas, priims naują žiniasklaidos įstatymą ir užtikrins spaudos laisvę, pranešė naujienų portalas „TVP World“.
Pasaulis | 3 MIN.
2
Antradienį pietryčių Turkijos vidurinėje mokykloje buvęs jos mokinys atidengė ugnį, sužeisdamas 16 žmonių, tarp kurių buvo ir mokinių, o apsuptas policijos nusižudė.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Joniškis
Kelmė
Joniškio rajono Skilvionių žemės ūkio bendrovė atleidžia 20 darbuotojų, praneša Užimtumo tarnyba.
Verslas | 2 MIN.
0
Ketvirtadienio duomenimis, pigiausias dyzelinas parduodamas „Eniris“ degalinėje Užventyje, Kelmės rajono savivaldybėje, mažiausia benzino kaina – „Madalva“ degalinėje Tauragės rajone, Žygaičiuose, skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Verslas | 3 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Kelmės rajone kertamas medis sunkiai sužalojo vyrą, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiaulių rajone antradienio vakarą neblaivus vairuotojas sukėlė avariją, kurios metu apgadinta namo tvora ir stovintis lengvasis automobilis.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Nauja e. bilieto sistema Šiaulių miesto ir aplinkinių savivaldybių viešajame transporte – autobusuose, pradės veikti jau gegužės 2 dieną. Tai visiškai nauja elektroninio viešojo transporto bilieto sistema, kuri keliaujantiems atvers naujas galimybes, pasiūlys naujus atsiskaitymo būdus. Kadangi e.bilietas apima ne vieną, o kelias savivaldybes su skirtingais važiavimo įkainiais ir kitais išskirtinumais, pradžioje prašoma keleivių kantrybės, kol sistema bus galutinai sustyguota.
Gatvė | 12 MIN.
0
Radviliškio mieste ir jo prieigose sparčiai vyksta darbai – tiesiami ir atnaujinami dviračių takai. Planuojama, kad naujais takais radviliškiečiai galės važinėtis jau šių metų vasaros viduryje.
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Kaunas
Su prasidėjusiu pavasariu, balandžio 7 d., Lietuvoje startuoja motociklininkų egzaminų sezonas. „Regitroje“ būsimų vairuotojų laukia ne tik profesionalūs egzaminuotojai, tačiau ir atnaujintas motoparkas.
Gatvė | 4 MIN.
0
Kauno rajone antradienį vyro vairuojamas automobilis mirtinai sužalojo dviračiu važiavusią moterį.
Gatvė | 2 MIN.
1

Šiauliai
Šiauliai
Puikų sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kurią remia „Betsson“, žaidžiantys „Šiauliai“ (15-10) gerina savo pozicijas turnyro lentelėje. Dariaus Songailos auklėtiniai trečiadienį svečiuose 81:78 (14:17, 24:19, 26:19, 17:23) nugalėjo „Gargždus“ (10-15).
Sportas | 3 MIN.
0
Prabėgus aštuoniems TOPLYGOS turams permainos šiauliečių stovykloje – Jurgis Pučinsks palieka vyriausiojo komandos trenerio pareigas.
Sportas | 2 MIN.
1


Radviliškis
Šiauliai
Balandžio 15 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Radviliškio miesto seniūnas Justinas Pranys ir seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė aplankė ypatingą jubiliatę – 100-ąjį gimtadienį švenčiančią Eugeniją Bernotienę.
Veidai | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos narys Malik Agamalijev:
Mokslas | 5 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Iki 2026 m. gegužės 3 d. Fotografijos muziejuje veikia John Angerson paroda „Šią dieną“ („On This Day“).
Kultūra | 2 MIN.
0
Šiaulietis Sigitas Račkauskas savo namų sienas nuklojo ženkliukais – jų namuose turi daugiau nei 6000. Kolekcionieriui ženkliukas yra pati geriausia dovana.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Po didžiųjų metų švenčių nemažai lietuvių atsiduria pažįstamoje situacijoje – šaldytai lūžta nuo įvairių patiekalų, kurių nepavyko suvalgyti laiku. Pošventiniu laikotarpiu visame pasaulyje fiksuojant padidėjusį maisto švaistymą, nemaža dalis produktų išmetami dėl netinkamų laikymo sąlygų ar prasto planavimo. Ekspertė atskleidžia, į ką verta atkreipti dėmesį, norint kuo efektyviau panaudoti po švenčių likusį maistą.
Namai | 5 MIN.
0
Yra keistas jausmas, kai užrakini duris, bet viduje vis tiek lieka abejonė. Lyg viskas veikia, raktas sukasi, spyna užsirakina… bet kažkas ne taip. Daug žmonių tą ignoruoja. Kol vieną dieną problema pati „pasibeldžia“. Tiesa paprasta – spynos nesugenda per vieną dieną. Jos įspėja iš anksto. Tik reikia mokėti tuos ženklus pastebėti.
Namai | 4 MIN.
0

Radviliškis
Lietuva
Balandžio 15 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Radviliškio miesto seniūnas Justinas Pranys ir seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė aplankė ypatingą jubiliatę – 100-ąjį gimtadienį švenčiančią Eugeniją Bernotienę.
Veidai | 4 MIN.
0
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis dažniau keliamas klausimas, ar Turkijoje šiuo metu tikrai ramu, ar nebaisu ten vykti su vaikais. Vietoje spėlionių kelionių agentūros bendraturtis Laurynas Suodaitis nusprendė situaciją įvertinti pats – kartu su sūnumi į Turkiją išvyko pačioje sezono pradžioje.
Veidai | 6 MIN.
1


Lietuva
Neringa
Balandžio 16-oji – Benedikto kiaušinių diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Pavasaris Neringoje prasideda ne kalendoriuje – jis prasideda tada, kai Nidos uoste pakvimpa žiobriais, laužo dūmais ir sūriu jūros kvapu, o kartu sugrįžta viena laukiamiausių pavasario švenčių – „Žiobrinės“.
Įvairenybės | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Balandžio 16-oji – Benedikto kiaušinių diena.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Melas – slidus dalykas. Vieni jo vengia bet kokia kaina, kiti – naudoja kaip „išgyvenimo strategiją“. Kartais tai nekaltas pagražinimas, kartais – būdas išsisukti iš nepatogios situacijos.
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vos tik termometro stulpelis pakyla aukščiau, lietuvių virtuvėje beveik be konkurencijos įsitvirtina šaltibarščiai. Nors dažniausiai renkamasi klasikinis receptas, vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip šį patiekalą pritaikyti savo skoniui. Vieni eksperimentuoja su ingredientais, kiti ieško subtilesnių, tačiau netikėtų skonio akcentų, leidžiančių pažįstamą patiekalą atrasti iš naujo.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Orai vis šiltėja, tad vis daugiau gyventojų imasi valyti groteles, traukti iešmus ir oficialiai pradeda nacionalinį sportą – grilinimą. Ši tradicija jau seniai nėra tik vasaros užsiėmimas – „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė pastebi, kad augantys šviežios bei marinuotos mėsos pardavimai rodo, kad net per Velykas nemažai pirkėjų jau spėjo išbandyti pirmuosius šio sezono šašlykus ar ant žarijų pačirškinti kepsnių.
Virtuvė | 4 MIN.
0