REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 29 d. 11:43

Paskirtos Mažeikių krašto kultūros ir Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos

Mažeikiai

Nuotraukos iš asmeninio albumo ir Pauliaus Giedraičio

EtapliusŠaltinis: Mažeikių rajono savivaldybė


293516

Šiandien, vasario 29 d., Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) taryba pritarė sprendimams apdovanoti Mažeikių krašto kultūros ir Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijomis Savivaldybės apdovanojimų komisijos išrinktus kandidatus.

Mažeikių krašto kultūros premija skirta Virginijui Tamošiūnui – Mažeikių dailės mokyklos mokytojui metodininkui, tapytojui – už aktyvų dalyvavimą respublikiniuose ir tarptautiniuose dailės renginiuose, garsinant Lietuvos ir Mažeikių vardą, – parodose, bienalėse, už tarptautinės patirties ir meistriškumo pamokas, novatoriškas dailės ugdymo idėjas bei įgyvendinimą ir sklaidą miesto bendruomenėje, už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, suaugusiųjų dailės mėgėjų ir jaunųjų kūrėjų ugdymą bei puoselėjimą, kultūrinį, šviečiamąjį darbą. Premija bus įteikiama kovo 11-ąją.

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skirta Airidai Lementauskienei – Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro režisierei, Vytauto Klovos muzikos mokyklos teatrinio meno mokytojai metodininkei – už kraštiečių, režisieriaus J. Vaičkaus ir rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos idėjų sklaidą, nacionalinės dramaturgijos populiarinimą, literatūrinius kūrybinius, meninius pasiekimus, altruistinę veiklą. Premija bus įteikiama kovo 7 d.

Mažeikių krašto kultūros premija skiriama kultūros ir meno kūrėjams už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą Mažeikių krašte, ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etnokultūros puoselėjimą, kultūrinį šviečiamąjį darbą. Premijos dydis – 1 500 Eur.

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą, rašytojos pradėtos labdaringos, altruistinės veiklos tęsimą, literatūrinius pasiekimus. Premijos dydis – 1 000 Eur.

Premijos mokamos iš savivaldybės biudžeto asignavimų. Jos skiriamos tik vieną kartą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA