PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 8 d. 16:14

Pasitinkant Šiaulių gimtadienį, gražinami miesto riboženkliai

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


187301

Šiaulių miesto Gegužių progimnazija inicijavo Šiaulių miesto riboženklių atnaujinimą. Gražią iniciatyvą paskatino net dvi sukaktys. Šiauliai pradeda minėti savo gražų 785-ajį gimtadienį, o taip pat, prieš dvidešimt metų patvirtintas ir šiuo metu naudojamas didysis Šiaulių miesto herbas.


Foto galerija:

ribozenkliai04.jpg
ribozenkliai03.jpg
ribozenkliai05.jpg
ribozenkliai02-6138adf2535830-73908916.jpg

Šiomis dienomis atvykstantieji į Šiaulius bus maloniai nustebinti pagyvėjusiu Šiaulių miesto riboženklių vaizdu. Pilkos spalvos riboženklyje išryškėjo didysis miesto herbas. Šiaulių simbolį, heraldikos komisijos patvirtintomis spalvomis nuspalvino Šiaulių Gegužių progimnazijos bendruomenė. Pirmiausia atgaivintas riboženklis nuo Bubių pusės, tada spalvinimo komanda planavo vykti prie įvažiavimo į miestą nuo Kuršėnų pusės. Ketvirtadienį jau visi keturi riboženkliai turėtų pasipuošti spalvotais herbais.

Gegužių progimnazijos vadovė Silvija Baranauskienė neslepia, kad mintis atnaujinti ir nuspalvinti herbus Šiaulių miesto riboženkliuose gimė senokai. Šiaulių miesto jubiliejinis 785-asis gimtadienis buvo puiki proga įkūnyti gimusią mintį, kad Saulės miesto herbas riboženkliuose savo gyventojus, svečius pasitiktų ir išlydėtų solidus bei spalvotas, kaip jam ir pridera.

2021-ieji metai yra jubiliejiniai ne tik Šiaulių miestui, bet ir Šiaulių herbui — lygiai prieš 20 metų, 2001-ųjų rugpjūčio 30 d., heraldikos komisija jį aprobavo. Prezidentas Valdas Adamkus rugsėjo 5 d. patvirtino jį savo dekretu, o rugsėjo 21-ąją, per Šiaulių gimtadienį, herbas buvo iškilmingai perduotas miestui.

Gegužių progimnazija, kad būtų suteiktas leidimas herbus atnaujinti, inicijavo projektą „Dovana gimtajam miestui 785“, projektą suderino Šiaulių miesto savivaldybės Architektūros, urbanistikos bei paveldosaugos skyrius, iniciatyvai pritarė Šiaulių meras Artūras Visockas.  

Herbus atnaujina Gegužių progimnazijos atstovai: Dailės ir technologijų mokytojai Lina Lušienė, Jūratė Šlitė-Brazė, Ilmaras Oss, Aušra Lučinskienė, Jurgita Januškevičienė, Laima Perminienė, ūkio skyriaus vedėjas Antanas Pleikys bei 7-8 klasių mokiniai.

Ruošiantis darbams teko susidurti ir su tam tikrais techniniais sunkumais. Nebuvo lengva gauti kai kurių, herbui reikalingų atspalvių dažų, kai kurias spalvas teko specialiai užsisakyti ir siųstis iš Vilniaus.