REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Kovo 22 d. 14:48

Pasitinkant Lietuvos įstojimo į NATO 20-metį – Rokiškio rajono moksleiviams specialūs mokymai

Rokiškis

Rokiškio rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


295818

Pasitinkant Lietuvos įstojimo į NATO 20-metį, kurį švęsime lygiai už savaitės – kovo 29-ąją – Rokiškio krašto muziejuje vyko renginys „Galingi, nes vieningi“.

Į renginį sugužėjo rajono moksleiviai, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos, Rokiškio jaunimo centro Dailės mokyklos auklėtiniai. NATO ir Lietuvos stojimo į šį aljansą istoriją pristatė Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus muziejininkas Justinas Malcius, savo ginkluotę pademonstravo ir apie jos paskirtį papasakojo Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio 5-osios rinktinės Rokiškio 506-osios pėstininkų kuopos atstovai.

J.Malcius priminė pagrindinius Lietuvos įstojimo į NATO faktus:

1991 m. Lietuva prisijungė prie Šiaurės Atlanto bendradarbiavimo tarybos;

1994 m. tuometinis Lietuvos prezidentas A. Brazauskas laišku kreipėsi į NATO generalinį sekretorių dėl Lietuvos narystės;

1999 m. Lietuvai pateiktas stojimo veiksmų planas;

2002 m. Prahoje vykusiame NATO šalių vadovų susitikime Lietuva pakviesta stoti į NATO;

visoms narėms ratifikavus sutartį dėl priėmimo į NATO, 2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo pilnateise nare.

Kovo 29-ąją visame rajone kelsime NATO vėliavas

Svarbi Lietuvai įstojimo į NATO data mūsų rajone aktyviai bus minima ir kovo 29-ąją. Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose ir asociacija „Andriaus Dručkaus iniciatyva“ tądien kviečia jungtis į akciją KELIAM NATO VĖLIAVAS.

Kovo 29 d. 12 val. Rokiškio mieste ir rajono seniūnijose šalia Lietuvos valstybės vėliavos bus iškeltos ir NATO vėliavos. NATO vėliavas seniūnijoms dovanoja asociacija “Andriaus Dručkaus iniciatyva “, vadovaujama Manto Kelečiaus.

Laisvės kovų istorijos muziejaus erdvėse 2019 metais, minint NATO įkūrimo 70 – ąsias ir Lietuvos įstojimo 15 –ąsias metines, šiai progai pažymėti pastatytas paminklinis žymuo ir Obelių ežero pakrantėje ant tiltelio iškelta NATO vėliava, kuri plevena jau penkerius metus. Ji tapo ne tik muziejaus, bet ir viso Obelių miestelio simboliu.

Šiandien, kada pasaulyje tvyro įtempta geopolitinė situacija, vyksta brutalus karas prieš Ukrainą, kyla ir kitos grėsmės, tik dar kartą įvertinam teisingą Lietuvos pasirinkimą – būti kartu su NATO ir ginti demokratinį pasaulį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA