REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 13 d. 12:34

Pirmosios regionų plėtros programos projektas – socialinis būstas Utenoje: jam numatyta per 700 tūkst. ES lėšų

Utena

Centrinė projektų valdymo agentūra ir Utenos r. savivaldybė pasirašė pirmąjį 2022–2030 m. Regionų plėtros programos lėšomis finansuojamą projektą, skirtą socialiniam būstui Utenoje įrengti. ELTA / Dainius Labutis

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


291867

Pirmasis 2022–2030 m. regionų plėtros programos lėšomis finansuojamas projektas bus skirtas socialiniam būstui Utenoje įrengti – tam numatyta beveik 700 tūkst. eurų. Kaip nurodo už projekto įgyvendinimą atsakingos institucijos, lėšų sulauks ir kitos šalies savivaldybės.

Pirmąjį programos projekto įgyvendinimą antradienį VRM pasirašė ministrė Agnė Bilotaitė, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai.

„Tam, kad tie pinigai pasiektų mūsų savivaldybes, tikrai reikėjo padaryti nemažą parengiamąjį darbą. Šiandien pasirašyta pirmoji sutartis ir tas skiriamų pinigų įgyvendinimas pradeda vykti realiai, kad mažėtų socialinė atskirtis ir kad pagerintume paslaugų kokybės situaciją savivaldos lygmenyje“, – Eltai teigė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, iš viso šiuo metu iš Lietuvos regionams ES skirtų 1,6 mlrd. Eurų suplanuoti yra 58 projektai, arba 37 proc. investicijų.

„Esame išsikėlę tikslą, kad iki šių metų rugsėjo turėtume suplanavę 100 proc. investicijų“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, daugiau kaip 60 proc. savivaldybėms tenkančių 1,6 mlrd. eurų bus skiriama socialinės srities paslaugų įgyvendinimui.

Programos lėšų sulauks visos savivaldybės

Dėl to, kur ir kam panaudoti šias ES lėšas sprendžia pačios savivaldybės, pažymi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Lėšos skiriamos įvairioms sritims, ne tik socialinei. Utenos regionas su šios priemonės pagalba, investuojant dalį savivaldybės lėšų, pastatys apie 10 socialinių būstų iki 2027 m. Taip jie uždengs visą dabar esantį socialinių būstų poreikį – apie 311 socialinio būsto vienetų“, – Eltai teigė M. Navickienė.

Pasak ministrės, investicijos regionams į socialinę sritį gali būti skiriamos ne tik socialiniams būstams, bet ir pagalbai daugiavaikėms šeimoms ar didesniam paslaugų prieinamumui asmenims su negalia.

„Tai gali būti ir grupinio gyvenimo namai, taip pat šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų žmonėms su negalia plėtojimas ir daugelis kitų sričių“, – sakė M. Navickienė.

„Labai svarbu, kad savivaldybės susitartų, kur kokia paslauga yra reikalinga, kad jos nesidubliuotų ar nesikartotų ir kad vienos galėtų būti įgyvendinamos vienoje savivaldybėje, kitos – kitoje“, – pažymėjo ministrė.

Pasak Utenos rajono mero M. Kaukėno, savivaldybėje šiuo metu socialinio būsto iš viso laukia 106 šeimos.

„Šios programos lėšos tikrai padeda spręsti situaciją. Aišku, prisidėsime ir savo lėšomis, kad ta eilė mažėtų“, – Eltai teigė M. Kaukėnas.

„Būstus pirksime arba renovuotuose, arba naujos statybos namuose. Patys būstų neplanuojame statyti. Nebent visiškai nepavyktų pirkti“, – sakė Utenos rajono meras.

Kaip skelbia VRM, regionų plėtros programos įgyvendinimui skiriami 1,6 mlrd. eurų sudaro beveik trečdalį visų Lietuvos gaunamų ES struktūrinių fondų.

Primenama, jog regionų plėtros programa Vyriausybėje buvo patvirtinta 2020 m. rugsėjo 9 d.REDAKCIJA REKOMENDUOJA