REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 1 d. 16:46

Pasirašytas memorandumas dėl šliuzo ir žuvitakio per Kauno hidroelektrinės užtvanką

Kaunas

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


189798

Penktadienį Kaune pasirašytas memorandumas dėl laivybos šliuzo per Kauno hidroelektrinės užtvanką įrengimo.

Šis šliuzas turėtų sujungti Nemuno aukštupį ir žemupį, be to, prie jo siekiama įrengti žuvitakį, kuris užtikrintų žuvų migraciją lašišinėms žuvims.

Memorandume, kurį pasirašė susisiekimo ministras Marius Skuodis, Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir kitų institucijų atstovai, sutariama parengti šio šliuzo įrengimo planą, poveikio aplinkai vertinimo ir projektinių pasiūlymų dokumentaciją ir siekti finansavimo šiems tikslams įgyvendinti.

„Turime realią galimybę ištaisyti istorinę klaidą ir šį nebaigtą darbą atlikti iki galo. Kaunas pasirengęs rūpintis projektinių pasiūlymų parengimu ir šį klausimą pristatysime artimiausiame miesto tarybos posėdyje, o toliau neišvengiamas ir kitų institucijų dalyvavimas, įgyvendinant šį projektą nacionaliniu lygiu“, – sakė V. Matijošaitis.

Susisiekimo ministro teigimu, su Europos komisija jau pradėtos derybos dėl Nemuno aukštupio įtraukimo į Transeuropinį transporto tinklą (TEN-T), todėl neabejojama, kad ateityje bus sudarytos visos reikiamos sąlygos šliuzui įrengti.

Kauno miesto savivaldybė anksčiau yra skelbusi, jog šliuzo įrengimas prisidėtų prie upeivystės gaivinimo šalyje, sujungiant visą beveik 500 kilometrų mūsų šalyje ir pasienio ruožuose su Baltarusija bei Karaliaučiumi besidriekiančią Nemuno atkarpą. Tai atvertų galimybes nepertraukiamai plaukti didžiausia Lietuvos upe nuo Druskininkų pro Kauną iki Kuršių marių.

Savivaldybės duomenimis, šliuzo įrengimas ties užtvanka ir dabar yra pažymėtas Kauno miesto bendrajame plane. Anksčiau toks sumanymas buvo numatytas ir hidroelektrinės statybų projekte, tačiau iki šiol liko neįgyvendintas. Šliuzo vietą ties Kauno HE žymi tik žemių sankasa.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA