REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 3 d. 17:52

Pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis su Duobelės krašto savivaldybe 

Joniškis

Erika ŠivickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


239178

Joniškio rajono savivaldybės tarybai pritarus miesto dienos šventės metu šeštadienio vidudienį Baltojoje sinagogoje Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir Duobelės krašto savivaldybės meras Ivaras Gorskis pasirašė atnaujintą bendradarbiavimo sutartį. 2021 metais Latvijos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo buvo nuspręsta vietoj buvusių 119 šalies savivaldybių patvirtinti 42 administracines teritorijas.

Po 2021 metų birželio 5-osios Aucės, Tervetės ir kiti mažesni rajonai tapo Duobelės rajono savivaldybės dalimi. Atsižvelgiant į minėtus pakeitimus, nustojo galioti bendradarbiavimo sutartis, kurią Joniškio ir Aucės rajonų savivaldybių vadovai pasirašė 2014 m. vasario 16 dieną, o sutartį su Duobelės rajono savivaldybe buvo būtina persirašyti iš naujo.

Sutarties pasirašymo ceremoniją stebėjo Armėnijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje H. E. Mr. Hovahnnes Igityan, iš Ukrainos (Novoselicos miestas), Estijos (Viru miestas), Moldovos (Ungenio miestas), Lenkijos (Konino miestas) šalių atvykusios delegacijos, miesto gyventojai.

Sutartyje su Duobelės kraštu numatoma skatinti ir plėtoti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą kultūros, švietimo, sporto, meno, sveikatos apsaugos, socialinės paramos, turizmo, jaunimo mainų, aplinkos apsaugos, paveldo, ekonominių mainų ir kitose bendrų interesų srityse, stiprinti tarpusavio supratimą ir draugystę tarp tautų. Joniškis su Duobele bendradarbiauja nuo 1992-ųjų, sutartis pasirašyta 2013 metais, o atnaujinta 2011 m. liepos 2 d. Joniškyje.

Po sutarties pasirašymo Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius kaimyninės savivaldybės vadovui įteikė Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokinės Viltės Neilos Pliopaitės tapytą paveikslą, kuriame – žydinčios alyvos, išaugusios iš turistų pamėgtame Duobelės alyvų parke įsigyto sodinuko ir šiuo metu augančios Joniškio žemėje. Duobelės krašto meras I. Gorskis Joniškio savivaldybės vadovui taip pat padovanojo paveikslą su žydinčių alyvų motyvais.

Iškilmingą sutarties pasirašymo ceremoniją vainikavo Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos mokytojų ir mokinių koncertas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA